Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy elég összetett kérdés,...

Egy elég összetett kérdés, remélem kapok választ?

Figyelt kérdés

Szóval innen: [link]

Melyik irányt válasszam(agrár, gazdaságtudomány...) amivel később el tudok helyezkedni, nem kell hozzá különleges érettségi(fizika, kémia, biosz, info...) és van esélyem bejutni államilag finanaszírozott szakra. (kb 300 pontom lesz jövőre az a minimum)

+

hogy is van, ha államilag finanszírozott szakon végzek, akkor nem mehetek ki külföldre mennyi évig?

+

ha levelezős fősulira járok mellette végezhetek okj-s tanfolyamot?


2012. júl. 25. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:

"hogy is van, ha államilag finanszírozott szakon végzek, akkor nem mehetek ki külföldre mennyi évig? "

A képzés kétszeresét kell ledolgoznod itthon 20 év alatt. Szóval elvégzel egy 3 éves alapképzést akkor kimehetsz dolgozni 14 évre utána mérlegelsz, hogy hazajössz és ledolgozod az a 6 évet vagy visszafizeted.

2012. júl. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenféleképpen olyan szakra menj, ami érdekel is, mert olyat tanulni, ami egyáltalán nem érdekel az kínszenvedés lesz.

Ezen az oldalon fent vannak, hogy jövőre mely szakokon változnak az érettségi követelmények:

[link]

Ha államira mész, akkor a végzés évétől számított 20 éven belül Magyarországon kell ledolgoznod a képzési időd kétszeresét (vagyis ha 3,5 évig jársz egyetemre/főiskolára, akkor 7 évig kell itt dolgoznod). De az nincs megszabva, hogy diploma után ne mehetnél ki rögtön. Bármikor ki mehetsz, csak ha nem dolgozol itt legalább 7 évig, akkor vissza kell fizetned a taníttatásod költségeit.

Én úgy tudom, hogy az első okj 23 éves korig mindenkinek ingyenes, még a diplomásoknak is.

2012. júl. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja értem. Akkor itt már megint a média ferdítése van mert általában csak azt hallom, hogy röghözkötés. Tehát ha megkapom a diplomámat akkor kimehetek külföldre (amugy is max 2-3 évre akarnék) és utána csak annyi a dolgom, hogy itthon dolgozok. Ezzel amugy egyetértek 100%-ban.
2012. júl. 25. 20:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, 2-3 évre simán kimehetsz.
2012. júl. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy egyszerre okj-s képzést és levelezős fősulit végezhetek e?

Engem igazából csak a közgáz érdekelt de oda nem tudok bejutni, ugyhogy azóta minden lehetőségre nyitott vagyok.

2012. júl. 25. 20:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Félév csúszással akkor inkább jelentkezz felsőfokú szakképzésre levelező mellett.
2012. júl. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!