Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elvégzem mennyi az esély...

Ha elvégzem mennyi az esély hogy felvesznek tanítónak?

Figyelt kérdés
Csecsemő és kisgyermekgondozó felsőfokú szakképzésre vettek fel Debrecenbe. Nagyon jó lenne ilyennel foglalkozni,de érdekelne,hogy ezt elvégzem az esélyeim nőnek-e ha jelentkezem tanítónak??!! Végül átgondoltam és középiskolai tanár szeretnék lenni.. Már rég csak letettem róla,mert azt gondoltam úgyse sikerül :( előre köszi a válaszokat nálam hozzá értőbb,tapasztaltabb emberektől :)

2012. júl. 26. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:

a felső fokú szakképzésért mindenképp jár pont.

de ugye ez a képzés 2 éves?! szóval akkor ki tudja mennyi pontot fogna adni érte, de attól függ, hogy idén hány ponton múlt hogy lecsúsztál, de szerintem van rá esélyed! :)

2012. júl. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát pár pontn múlt csak,és igen 2éves,na meg ki tudja akkor mennyit fog érni :) köszönöm a választ :)
2012. júl. 26. 12:08
 3/6 anonim válasza:
arra figyelj, hogyha tanítónak mész, akkor 1.-6. osztályig taníthatsz, azt a tanítóképzőben tanítják, ha viszont középiskolai tanár akarsz lenni, akkor el kell menned valamilyen szakot tanulni, felvenni mellé egy másik szakot, és úgy lehet
2012. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
földrajzból emeltem van.. mellé egy biosz szak szokványos?
2012. júl. 27. 23:15
 5/6 P_Szilvi válasza:

Úgy tűnik nekem, mintha még elég bizonytalan lennél abban, hogy hova is menjél. Én különben tanító vagyok, amit még egy kis angollal kiegészítettem.


Egy-két ötlet a döntéshez:

Gondold át, hogy melyik korosztályt tanítanád szívesebben! A piciket (6-10 évesek - tanítóként), vagy a felsősöket (10-14), középiskolásokat (14-18)? (Ha esetleg vannak kérdéseid velük kapcsolatban, és alsósokat és középiskolásokat tanítottam.)


Ha a tanító mellett döntesz, akkor bármelyik alsós tantárgyat taníthatod. Azt viszont, hogy mellé még milyen szakot vennél föl (hogy felsőben is taníthass) a fősulik kínálata is beszabályozhatja. Nekem pl. volt olyan, amit nem engedtek mellé felvenni. Kérdezd meg az adott intézményt! (Nálunk az ének-zenét és a magyar nyelv és irodalmat lehetett felvenni.)


Ha pedig úgy döntesz, hogy nagyobbakat tanítanál szívesen, pl. 2 szakos tanárként, akkor gondold át, hogy melyek azok a tantárgyak, amelyek igazán közel állnak hozzád, és amikkel egy életen át szívesen foglalkoznál. Szerintem ne azt nézd, hogy mely párosításokat szokták mások előnybe részesíteni.

2012. júl. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igazából a földrjaz nagyon is közel áll hozzám.. viszont ha fizikát kéne felvennem mellé,valszeg még a sulit is otthagynám.. de régi vágyam,hogy tanár lehessek,csak nem hittem benne,hogy meg tudom csinálni.. szval a földrajz szakra eleve jelentkezni szeretnék..
2012. júl. 28. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!