Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék újraérettségizni,...

Szeretnék újraérettségizni, van középiskolai jogviszonyom (okj). Mik a teendők?

Figyelt kérdés
Nézegettem az Oktatási Minisztérium honlapját, de nem találtam meg a kérdéseimre a választ. OKJ-s képzésre járok, középiskolai jogviszonyom van, viszont az iskolám nem szervez érettségit, mert csak érettségi utáni képzéseik vannak. Úgy tudom, középiskolai jogviszonnyal tárgyanként egy érettségi ingyen van. Én emelt szintűt szeretnék javítani, hol kell jelentkeznem? Mitől függ, hogy melyik iskolában kell vizsgáznom? Tényleg ingyenes, vagy csak akkor lenne ha a jelenlegi iskolámban vizsgáznék (de emelt szintet amúgy sem a saját középiskolájukban írják a diákok)?
2012. júl. 26. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:

keresed fel az előző sulidat ahol érettségiztél,és ott segíteni fognak,persze valószínű hogy fizetned kell a javításért ha már egyszer megcsináltad.

az emeltszintű érettségire külön vizsgaközpontok vannak kijelölve,akkor mákod van ha pont oda jársz,ahol emelt szinten vizsgáztathatnak.

2012. júl. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az előző sulim nem szervez emelt szintűt. Javító- vagy ismétlővizsgát még nem tettem, csak gimi végén a sima érettségi.

Az OM honlapján ez van: "Ha a vizsgázó rendelkezik érettségi bizonyítvánnyal, és nem áll tanulói jogviszonyban egyetlen középiskolával sem, az érettségi vizsgák számára vizsgadíj kötelesek." – nekem van jogviszonyom. De ugyanakkor írja ezt is: "Érettségi vizsgára a tanulói jogviszonnyal rendelkező vizsgázók a május-júniusi vizsgaidőszakban csak a „saját” középiskolájukban jelentkezhetnek." – a saját középiskolámban nem tudok jelentkezni, mert nem érettségiztetnek. A volt gimnáziumomban igen, de azzal már nincs jogviszonyom.

2012. júl. 26. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!