Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen/főiskolán a diáknak...

Egyetemen/főiskolán a diáknak kell előadást tartania? Esetleg csak azoknak, akik vállalják?

Figyelt kérdés
Érettségiztem, jönne a felsőoktatás. Nagyon nem szeretek szerepelni, főleg ennyi ember előtt egyedül...

2012. júl. 27. 00:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt abszolút tanára válogatja. Én mérnökire járok, de van néhány olyan tanár, aki azt vallja, hogy nem árt a "tréning". Mindenféle témából kell előadást tartani, avagy egy 10-15 oldalas kis "dolgozatot/értekezést" írni és azt bemutatni néhány dián a többieknek.

Nem baj az, ha szokod a "szereplést". Ne államvizsgán szembesülj először azzal, hogy meg kell szólalnod mások előtt! Ráadásul igen kemény tekintetek előtt!

2012. júl. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ezek szerint akármi lehet... Amúgy szerintem más 100 vagy kitudja hány embernek beszélni, mint egy néhány tagú vizsgabizottságnak (mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya).
2012. júl. 27. 02:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt nem szabad elfelejteni, hogy lehet csak néhány fős vizsgabizottság, de mind professzor doktor nem tudom ki, ergo a szakmában vannak vagy 100 éve és ha "jófejek", akkor bármelyik szavadba beletudnak kötni. :)

Én nagyobb súlyúnak tartom ezt sokkal, mint a diáktársaim előtt beszélni olyanokról, amikről lehet egyeseknek fogalmuk sincsen! :)

2012. júl. 27. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szakfüggő szerintem. De ne aggódd túl, az ilyen kiselőadásokra a diákoknak nagyon alacsony hányada figyel oda, ha kiállsz a táblához, látni fogod :) Sok tétje nincs, ha megtartod az előadást, megbukni nem fogsz, akármilyenre is sikerül.
2012. júl. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az tartott aki jelentkezett rá, de nem volt nagy cucc..160 emberből ha 10-15 odafigyelt, de lehet sokat mondok. Mindenkinek volt vmi elfoglaltsága (épp evett, röhögött vmin v magazint olvasott), szóval nem olyan gáz ez
2012. júl. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, reménykedem... :D
2012. júl. 27. 09:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ilyen csak szemináriumokon szokott lenni, ott meg csoportbontás van, szóval nem sok ember. Tavaly is volt, meg idén is lesz kutatószeminárium, 3-4 fős csoportokban dolgoztunk, és hétről hétre prezentálni kellett a kutatás állását, a végén pedig az eredményét. De mindig úgy csináltuk, hogy felosztottuk, hogy akkor egyik héten ez áll ki, másik héten az, én pl. a félév során kétszer voltam kint.

Előadáson, amikor tényleg mindenki ott volt, akkor is volt ilyesmi, de az önként vállalt dolog volt, meg volt olyan, aki megbeszélte a tanárral, hogy nem tud bejárni rendszeresen, mert már a jó ég tudja milyen dolga volt, és abban maradtak, hogy mire tud, arra járjon be, plusz tart egy előadást egy kapcsolódó könyv tartalmából, és akkor mehet ő is vizsgázni.

2012. júl. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, remélem nálunk is csak jelentkezés alapján lesz...

Amúgy azt nem írtam, de közgázra készülök, ott gondolom más a helyzet.

2012. júl. 27. 11:48
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ELTEn az tart előadást, aki jó, tehát ez afféle kiváltság, elvégre bsc-sként tanít. Én ritkán és akkor is csak a tanszékünkön tartok olyan jellegű előadást, meg konferencián vagy hasonlón, ahol kutatást kell prezentálni. Szólnak és beosztanak előadásra, ha akarják, hogy csináld. Ha félsz attól, hogy kiállj emberek elé, az eléggé bélyegző hatású lesz a pályafutásodra, mert a vezetők és az egyetemen a tanárok is a határozott, jó kiállású embereket szeretik, ha látják rajtad, hogy szenvedsz a szerepléssel, akkor könnyen süllyesztőbe kerülhetsz. Ne hagyd, hogy ilyen legyél, akarattal döntsd el, hogy márpedig kiállsz emberek elé és márpedig te beszélni fogsz nekik, és meglátod, egy idő után észre se veszed, hogy 200 vagy 5 embernek beszélsz, egyformán fog érinteni lelkileg. Én is tudatosan határoztam el, hogy nem fog zavarni és bevált, pár előadás után már lazán megy.
2012. okt. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!