Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 21 évesen elkezdhetek majd...

21 évesen elkezdhetek majd egy 3éves szakot nappalin - és végig is csinálhatom?

Figyelt kérdés

Lesz ennek valami következménye? Ha nem jutok be most egy 3éves szakra, és csúsztatok egy évet, (addig mondjuk dolgozok, és megkeresem rá a pénzt) tehát 21évesen is elkezdhetem?


Mert ha jól tudom 22 vagy 23éves korig lehet valaki nappali tagozaton diák. De én 21 évesen kezdeném el az első évet, és 23évesen kezdeném el az utolsót. Tehát a 24. szülinapom előtt lennének a vizsgák. (Júliusban születtem)(Lehet hogy hülyeséget kérdeztem, de nem értem)

A szak: szakács, és csak nappalin van, abban a suliban, másikba nem tudnék menni, mert itt csak ebben a suliban lehet ezt tanulni.


2009. júl. 16. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 27 éves nappali tagozatos csoporttársam, úgyhogy tuti nincs ilyen, hogy hány éves korig lehetsz nappalis. Nem okoz semmilyen problémát, ha 21 évesen kezded el a sulit.
2009. júl. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ekkora hülyeséget én sem hallottam:DPersze h lehetsz nappalis öröeg fejjel is:D

Ha meg nem az akor mész levelezőre,én ott vagyok 21 évesen mellette meló.Van még 55 éves csoporttársa is:D

2009. júl. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

xD Na akkor mosolyogtál egy picit, így már megérte feltenni a kérdést :) A volt sulimban,mellesleg most végeztem nappalis OKJ-s képzést.

Másolok:


Felvételi feltételek nappali tagozaton: Az iskolában az iskolarendszerű tandíjmentes képzésben való részvétel feltételei: érettségi bizonyítvány, be nem töltött 23. életév a beiratkozás évében, nem rendelkezel más OKJ-s bizonyítvánnyal.

Tehát lehetek nappalis, bármikor, csak fizetnem kell érte, mert már van 1 szakmám?

Kb mennyit kell fizetni egy 3éves szakács szak esetében? (Nem egyetemre gondoltam, vagy felsőfokúra, hanem egy sima szakközépsuliban érettségi utáni képzésre...)

2009. júl. 16. 17:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Jaaaaaaaaaaah,én simán azt hittem,hogy fősulira v egyetemre gondolsz:D


Nah szóval az úgy van,hogy az OKJ-t 22-ig lehet ,de ha van egy szakmád akkor már fizetned kell:D

nekem van okj-som szal ha akarnék még egyet akkor fizetnem kéne:D


2.voltam

2009. júl. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem nem jönnek be a magyar egyetemek ... nem is mennék :) De mondjuk egy tengerészeti egyetemet bevállalnék XD Szóval 22ig kezdhetem el... és akkor mi van ha nem fejezem be 22 előtt? Semmi? vagy áttesznek estire? De itt nincs... Am nem tudod véletlenül, h mennyit kell fizetni? :) Nem hiszem h egységes lenne más OKJ szakokkal...
2009. júl. 17. 17:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Azt nézik,hogy hány éves vagy akkor,mikor elkezded. Azt hogy mikor fejezed be,nem nézik életkor szempontjából.Tehát ha kezdéskor vagy 21 vagy 22,akkor simán beférsz.
2009. júl. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-)
2009. júl. 19. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!