Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi számít "jeles" érettséginek?

Mi számít "jeles" érettséginek?

Figyelt kérdés

Néhány önélettrajzban olvastam, hogy "jelesre érettségiztem ebben- és ebben a gimnáziumban". Mi számít jelesnek. Ha pl minen jegyem ötös az kitünő? És ha minden jegyem jeles kivétel, mindjuk egy, az közepes. Az is jelesnek számít? Ti milyennek minősítenétek az érettségiteket ha ezek lennének a jegyeitek:

K.sz.: 5,5,5,3

E.sz:5


Átlag: 4,6



2012. júl. 28. 15:06
 1/8 A kérdező kommentje:
.önéletrajz
2012. júl. 28. 15:08
 2/8 rémuralom ***** válasza:
100%

Ha minden ötös, az kitűnő, és ha az van írva, hogy kitűnő, az valószínűleg azt is jelenti, hogy mindenből ötös.

A jelest viszont mindenki arra mondja rá, amire akarja. Ha valaki úgy gondolja, hogy egyből ötös lett, a többiből hármas-négyes, és arra ő rámondja, hogy jeles, akkor beírja az önéletrajzába, hogy jeles. Úgysincs túlzottan nagy jelentősége szerintem semmilyen munkahelyen, hogy négyesre vagy ötösre érettségizett-e matekból. Viszont ez a mondat így - "jelesre érettségiztem a mucsaröcsögei Kis Béla Gimnáziumban" - olyan jól mutat az önéletrajzban.

2012. júl. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nálam a kitűnőnek az számítana ha minden érettségije 5-ös osztályzatú lenne. Jelesnek pedig az, ha minden 5-ös mindössze egy 4-es szerepelne benne. Azért így mondanám, mert érettségin középszinten aki 60% alatt teljesít valamiből, ne legyen már jeles érettségije, hisz 60%-ot nem nehéz elérni matekból, magyarból és töriből sem.
2012. júl. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ha van egy 95%-os emelt szintű benne? Az azért kicsit felhúzza a 3-as kémiát, nem?
2012. júl. 28. 16:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És azt miért írja be?
2012. júl. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért, de úgy nagyjából egy munkahelyet sem érdekel, hogy hányasra érettségiztél. Egyébként én nem mondanám, hogy jelesre érettségiztem. Azt mondanám, hogy egy tárgy kivételével mindenből jelesre érettségiztem:D De mivel ez felesleges infó az önéletrajzba...
2012. júl. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a tiéd jeles. ha 4,6 vagy afölötti az átlag, akkor jeles. ha csak ötös van benne, akkor kitűnő.
2012. júl. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
4/7 Az érettségi % nem számít. Nem húzza fel a 95%-os emelt a 3-as kémiát. Akkor jeles az érettségid, ha minden 5-ös és max. 1 db 4-es van benne. A munkahelyen egyébként a kutyát se érdekli, hogy hanyasra érettségiztél.
2022. máj. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!