Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mia véleményetek a következő...

Mia véleményetek a következő pesterzsébeti iskolákról? Milyen tantárgyakra, , szakosodtak"?

Figyelt kérdés
Ady Endre, Gyulai István, József Attila, Zrínyi Miklós, Lázár Vilmos
2012. júl. 30. 01:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Gyulai Istvánba, azaz a régi Stromfeldbe jártam. Mostanra egy igen jó felszereltségű iskola lett az EU-s pályázatoknak és a vállalkozói adományoknak köszönhetően. A tanárok humánosak, segítőkészek, embercentrikusak és jól tanítanak, persze kivételek mindig akadnak, de komolyan mondom, jobbak voltak az ottani tanáraim a gimiseknél. Versenyeken is kiemelkedő eredményeket érnek el az ott tanulók. Jelenleg rajz, testnevelés és egy általános tagozat van. Én rajzos voltam, ott fektetik a legnagyobb hangsúlyt a szellemi formálásra, meglátásom szerint, így általában a tanulmányi versenyeket is onnan nyerik. Zenetanulásra is nagy figyelmet fordítanak. A gyerekek közössége jó, őszintén szólva azokkal volt több probléma, akik később kerültek be az osztályba ilyen-olyan indokkal, tehát nem alaptalan az előszűrés. Az évfolyamról tőlünk mentek a legszínvonalasabb iskolákba, kéttannyelvűekbe, nívós gimnáziumokba, neves szakközépbe (pl. Kisképző) és aki már általánosban jól tanult, annak az meg is látszik az egyetemi felvételijén, érettségi eredményein, nyelvvizsgáin is. Áttekintve a sporttagozatosok jobban elkallódtak és kevésbé jó iskolákban tanultak tovább, még ha általánosban eredményesek is voltak. Mindenesetre a rajztagozaton is simán be lehet csatlakozni versenysportba, úgy általában a testnevelést a suliban nagyon komolyan veszik, és mostanra azt mondom, jó okkal, mert nagyon fontos nem csak a test, de a szellem fejlődésében is gyermekkorban. Ha most kéne választanom, biztos, hogy a Gyulaiba mennék, amikor még odajártam, némileg több problémával küszködött, de bátran mondhatom, hogy mostanra tényleg egy EU-színvonalas, modern iskola, ahol jól felkészítik a gyerekeket a későbbi érvényesülésre.


A Lázárba a bátyám járt alsóban, igazából elég poroszos az egész, ott is jó versenyeredményeket érnek el, de az nem fejlődött annyit az utóbbi időszakban. Igazából nem ismerem olyan behatóan, így nem húznám le. Zrínyi tudtommal meg nagyon tróger, lezüllött lett. Amúgy szerintem mindegyiknek van honlapja.


A Gyulai Istváné: [link]

2012. júl. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*humánus, elírtam
2012. júl. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ady Endre: Egy elég középszerű iskola gyenge társasággal és tanárokkal.

Gyulai István: Régebben egy gyengébb iskolának számított, mostanra átlépte az árnyékát és simán a kerület egyik legjobb sulija. Erősen sportszakos viszont.

József Attila: Ide jártam. Nagyon jó iskola, ugyan elég réginek néz ki. Illetve nehezebb színötös jegyeket is szerezni, mivel erős suli, de a későbbiekben nagyon meglátszik az erős oktatás. Rengetegen 70-90 körüli felvételiket írtak és az évfolyam 90%-a erős középiskolába jutott be. Abból a 90-ből ráadásul 22% százalék tehetséggondozó iskolába.

Zrínyi Miklós: A messze leggyengébb a felsoroltak közül. Sok rossz arcú jár ide. Kerülném a helyedben!

Lázár Vilmos: Anno az "Attilával" versengett mindig a versenyeken. Mára elgyengült iskola lett belőle. Szintén középszerű csak a jobb oldala a középszerűségnek. 2 volt osztálytársam is ide járt anno aztán 6.-ra átjöttek hozzánk és láthatóan megszenvedtek az erősségtől.

2012. aug. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a Lázárba jártam,2 éve ballagtam és most az Eötvösbe járok!

Mindenki azt hiszi a Lázárról,hogy egy nagyon jó,gyerekcentrikus iskola,színvonalas tanárokkal.Alsóban nagyon jó a tanítás, kedves tanárok,jó programok.Sajnos az alsós tanároknak rengeteg a feladatuk,míg felsőbe negyedét nem teljesítik az elvártnak.A közösség az egy szar.Aki nyíltabb,az évfolyamonként talált magának barátokat.A tanároknál egy diktatúra épült ki,aki elmondja a véleményét az évvégén tuti nem lesz ötös.Egyik osztálytársam magyar 40 pontos felvételiket írt,erre épp,hogy elérte a hármast.A szülők előtt mutatják a nagyon jót,aztán meg a gyereket kutyába se veszik.Csak azt a gyereket értékelik aki egy álszent,és úgy ugrál ahogy a tanár mondja.Amit a gyerek megtanult,azt csakis az alsós tanároknak köszönhetik.A felső egy kalap szar.Kérlek ne menjetek oda,megbánjátok!Ja és a mosdó az hányinger...amikor jönnek látogatóba,akkor kitakarítják,nincs kuka a mosdóba,a tamponok a földre vannak ledobálva,mivel hova rakja a gyerek.Nincs szappan,kéztörlő.Az ajtót nem lehet bezárni,ha bezárod,onnan már ki nem jössz.A kémia tanár nagyon jól tanít:)én imádtam,ha ő vezetné az iskolát,egy álomsuli lenne

a tanárok árulkodósabbak mint a gyerekek

2020. máj. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a Lázárba semmiképp ne vigye senki a gyerekét,nagyon rossz iskola!!csak jónak állítják be magukat
2020. máj. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
lazar legyen felejtos
2020. jún. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hajosrol ugyanazt tudom elmondani mint a lazarrol.Tesóm a Lázárba.Ő is elment 6-ba.A hajósról barátoktol hallottam hogy nem olyan jo.Nagy László a legjobb ezek közül.A többség szeret odajárni.
2020. dec. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!