Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A rendeseknek nyílt ki a...

A rendeseknek nyílt ki a csipájuk vagy a rosszak szedték össze magukat?

Figyelt kérdés

szóval jóideje olvasom a gyk-t és arra lettem figyelmes milyen kíméletlenül leszólják egyesek a kevésbé menőnek számító egyetemre illetve szakra járókat. az a kontraszt üt nagyot hogy annó középsuliban meg általánosban a rossz tanulókra volt jellemző az ilyen fokú bunkóság tahóság akiknek semmit sem számított amúgy hányadik egyesüket viszik haza. most mi van? a régi jól tanuló annó tisztességes fiatalok váltak szemétté vagy a rossz tanuló rossz magaviseletű renitensek javultak tömegesen hatalmasat???

én valami olyasmit sejtek hogy a mérnöki karokra 3as érettségivel bekerült diákok(mert legyünk őszinték bejutni nem nagy kunszt mérnökire ottmaradni nehéz - humánnál fordítva:bejutni nehéz ottmaradni könnyű) szólják le a humánosokat.mert még ki akarják élvezni azt az időszakot amit rossz tanulóként menő egyetemen tölthetnek, hisz papírforma szerint úgyis lemorzsolódnak majd.

tehát hogy van ez????



2012. aug. 4. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de szín hármas érettségivel és 0 többletponttal, úgy hogy még rossz tanuló is volt, biztosan senki nem ment mérnöki szakra, sőt semmilyen alapképzésre, mert azzal még 240 pont sem jön össze. Most hogy ezt tisztáztuk, kérlek mondd el, hogy konkrétan mire gondolsz. A büfészak beszólásokra? Azok engem is bosszantanak. Viszont én azt tapasztalom, hogy a tanulmányi eredmények nem feltétlenül egyenesen arányosak az intelligenciával, így feltehetően rossz helyen keresed most az összefüggéseket. Az arcoskodás személyiség és neveltetés kérdése. Ezért van az, hogy egyes diplomások el vannak szállva maguktól, míg mások nincsenek. Akkor is ha ugyanott végeztek. Lásd pl orvosok.
2012. aug. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ém már jóideje nem járok egyetemre a fonalat meg elvesztettem pontszámítás terén(értem ezalatt hogy olyan precizen már nem vagyok képben mint 6-7 éve) ugyanakkor az ismerősi körömből kiindulva tökátlag érettségivel azaz erős hármas,gyenge négyes középszintűvel már bőnyállal háromszázvalahány pontot lehet szerezni ami az utóbbi 1-2-3 évben meglepően jónak számított reálon .
2012. aug. 4. 16:28
 3/9 A kérdező kommentje:
amit még hozzátennék hogy pont az "átutazókra" jellemző az arcoskodás, akik ott is tudnak maradni a neves szakon azokban még mindig megvan a másik iránti tisztelet mint régen a suli jó tanulóinál
2012. aug. 4. 16:31
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem eros negyes az erettsegim, 4db negyesem (mind 70% kornyeken), 1 db otosom van (91%), nem sikerult 300 pont fole mennem :D es tanulmanyi pontokbol jon ossze tobb pont! de igy sincs meg a 300!!!!
2012. aug. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát ez elég érdekes... nem tudom, hogy 2-essel 3-assal hogyan értek el olyan eredményeket, mert nekem csak 4-es (teteje) és 5-ös érettségijeim voltak, mégis csak 314 pontom lett, ami nem olyan rengeteg.

Valószínűleg, akkor az ismerőseidnek valahonnan többletpontjai voltak... mondjuk nyelvvizsgából vagy emelt érettségiből.

Amúgy szerintem alapból hülyeség itt rossz tanulózni meg jó tanulózni... ez nem azon múlik.

Én soha nem voltam rossz tanuló.. mindig jóval 4 egész fölötti átlagom volt. Mégis azt mondom, hogy a bölcsészszakosokat nem tudom megérteni. Rengeteget güriznek a bejutásért... megbukni lehetetlen az igaz... de kb ugyan annyi az esélye arra is, hogy munkát kap az elvileg szakmájában. Mivel elvileg okos, jó tanuló eberekről beszélünk, nem tudom megérteni, hogy hogyan lehet annyi eszük, hogy egy wc papírt alig érő diplomáért tanuljanak 3-4 évet.

2012. aug. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem csak az átutazókra jellemző az arcoskodás. Azokra is, akik elvégezték a sulit. Mellesleg nekem egy 100%-os és egy 59%-os érettségim volt amit beszámíthattam pontoknál. Egy hibátlan 5-ös, és egy 1 pont híján 4-es jegy. 318 pont. Nem sok... 2 db hármassal 236 pontom lenne maximum. Azzal esélyem sem lett volna egyetemre menni, még fizetősre sem. Úgy látom te kissé elfogult vagy azokkal akik értelmiségiek. Sokat ismerek én is, biológusokkal és orvosokkal vagyok körülvéve. 50%-uk aljas, szemét, bunkó. A tiszteletnek a szikrája sincs bennük. A szintén diplomás beosztottjaikkal is úgy beszélnek időnként mintha ebéd után szarták volna ki őket. Olyankor elmegy a kedvem attól, hogy valaha is dr. legyek.
2012. aug. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Aki sz@r eredményekkel jut be egy jó egyetemre, annak teljesen felesleges menőznie vele, így is úgyis ki fog bukni. Én mérnöki karra járok, nyilván nem egy embert láttam kihullani mellőlem. Amúgy igen ez a mérnök-bölcsész ellentét elég nagy, általában a mérnökhallgatók picit nagyra vannak magukkal, vannak ilyenek, de hidd el, az értelmesebbje nem foglalkozik vele. Nincs is idejük erre, suli közben a legutolsó ami eszembe jutna hogy most leálljak egy bölcsésszel vitatkozni hogy neki ér-e valamit a tanulmánya vagy nem. Engem pl. totál nem érdekel ki mit tanul, és nem is panaszkodok hogy nekem valószínűleg 5ezerszer nehezebb, mivel ha egy jó mérnök leszek valószínűleg kamatostul vissza fog térülni az hogy én többet szenvedtem. Persze, ha mondjuk egy andragógiára, vagy szabad bölcsészetre járó hallgató próbálná nekem megmagyarázni hogy neki milyen nehéz, akkor max magamban mosolyognék egyet, de én nem állok le senkivel vitatkozni. Mindenki tanulja amit akar, én magam választottam magamnak, tudtam hogy szívás lesz, de nem panaszkodok. Mehettem volna olyan szakra ami mellett van időm állandóan bulizni, de 5 évvel később amikor csak pislognék hogy nincs állásom valószínű megbántam volna..
2012. aug. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nemtudom miért hajtogatják annyira ezt a négyes vagyok meg hármas vagyok dolgot... teljesen egyén függő egy olyan akinek csak 1 négyese van a többi hármas is lehet jobb mint akinek 5 négyes érettségije van...

tegyük fel, hogy van 4 59%-os érettségije meg egy 79%-os meg mondjuk hátrányos helyzetű... a másiknak meg van 5 60%-os akkor máris a hármas lesz a jobb... Szóval lényegtelen, hogy hanyas lett a százalék számít.

2012. aug. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
412 pontom volt. Nem vettek fel mérnökire. Hol az igazság?:)
2012. okt. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!