Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőoktatásban tanulók!...

Felsőoktatásban tanulók! Leírnátok, hogyan kezdődött el az évetek?

Figyelt kérdés
Én még csak jövőre fogok érettségizni és utána kezdődik, de már nagyon izgulok, meg nagyon várom. Nektek hogyan kezdődött a fősuli? Mikor költöztetek be a koliba, utána mikor kezdődött a tanulás stb?
2012. aug. 5. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Aug. végén felmentünk albérletet keresni a szüleimmel, mert nem vettek fel koliba, ezt pont a gólyatáborban tudtam meg.. Aztán szept. elején beköltöztem az albiba. Mivel voltam gólyatáborban, már ismertem embereket, így már első este találkozót beszéltünk meg és buliztunk. Aztán másnap volt a beiratkozás, abból nem sok maradt meg, megmondom neked őszintén, mert reggel 8-ra kellett bemennünk az egyetemre, és akkor még nem voltam szín józan. A beiratkozáson, mikor kiadták az indexeket, meg csekkolták a személyi adatokat, már be is pasiztam, az egyik ilyen felsőbb éves koordinátor srác személyében, aki segített az elsőéveseknek:D A tanítás szept. közepén kezdődött, kaptunk egy listát, hogy milyen felosztásban, milyen tárgyakat kell felvenni a képzésünk során, melyik félévben melyiket. Minket nem nagyon pátyolgattak, nekünk nem a tanárok állították össze az órarendünket, ahogy manapság szokás a bolognai rendszerben szokás. Az indexet is magunknak kellett kitölteni, önállóan kellett intézni mindent(én még a régi, osztatlan, 5 éves egyetemi rendszerben tanultam)...stb.
2012. aug. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És a beiratkozás valamint asulikezdés közt volt vmi program a suliba?
2012. aug. 6. 00:41
 3/4 anonim ***** válasza:

bementem a megadott időpontra beiratkozni, ott sorba álltam vagy 2.5 órát majd mire rámkerült a sor mondták, hogy így nem iratkozhatok be, mert csak 1 darab igazolványkép volt nálam és nekik 2 kell. (minden szükséges egyéb irat természetesen nálam volt). ekkor elküldtem az ügyintézőt a jó .....-ba majd hazamentem. rá pár napra bementem időpont nélkül a TO-ra és ott simán 5 perc alatt beiratkoztam, ugyanúgy 1 darab képpel. :-D

következő héten volt a reghét, amire nagy ívbe szartam, mivel úgyis tudtam előre minden szükséges infót, mert voltak felsőbbéves ismerőseim, a neptunt meg egy jobbképességű levelibéka is tudja magától használni. azutáni héttől pedig elkezdődött a tanítás. szaktársakkal hamar összehaverkodtunk, ami nem volt nehéz, mert kemény 9en voltunk. mos pedig már az utolsó évet fogom kezdeni szeptembertől. egyáltalán nem olyan nagy dolog, hogy húúú de most egyetemisták vagyunk. a suli ugyanúgy suli, mint a középsikolába volt, csak kicsit nehezebb. vagy inkább érdekesebb, mert ha jó szakot választottál akkor érdekelni fog, amit ott tanulsz (én kémiás vagyok). kb ennyi. :-)

2012. aug. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok: hogy mit csináltam a reg.hét meg a tanítás kezdete közt? Nem emlékszem, mert egyrészt ez már vagy 7 éve volt. Valószínűleg végig ittam meg buliztam:D
2012. aug. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!