Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik éri meg jobban? Ha...

Melyik éri meg jobban? Ha elvégzek egy 2 alapképzést vagy egy alapképzést és egy mesterképzést?

Figyelt kérdés
Ha egy alap és egy mestert akkor az két diplomát jelent? És akkor a mesterképzés még lehet ingyenes ugye? Viszont a második alapképzés már nem?
2012. aug. 7. 07:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Utóbbit éri meg jobban. A 2. alapképzés már fizetős, tehát ennyi erővel miért nem végzed el a mester után (ha még akarod)?

Alap és mester két diploma, és a mester ingyenes. attól függően végig, hogy mennyi időt vett igénybe az alapképzés. Összesen 12 állami féléved van, tehát ha a 7 féléves alapképzést 10 alatt végzed el, akkor a mester már a végén fizetős lesz.

2012. aug. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És miért azt éri meg jobban? egy átlagos mesterképzéssel könnyebben találok munkát mint mondjuk két átlagos alapképzéssel? Amúgy tudom, hogy 12 félév van támogatotton és csak annyit lehet összesen elhasználni:) Köszi a válaszod, ment a zöld kéz!
2012. aug. 7. 07:43
 3/7 anonim ***** válasza:

"egy átlagos mesterképzéssel könnyebben találok munkát mint mondjuk két átlagos alapképzéssel?"


Attól függ milyen szakokról van szó. Kreditelismertetéssel még az is megoldható sok esetben, hogy egy tök más mesterképzésre mész, mint az alapképzésed volt, ez esetben egyértelműen ez a nyerőbb, mint a másikból is alapképzést csinálni. De ha nem írsz semmi konkrétumot, akkor nem lehet megválaszolni a kérdésed.

2012. aug. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazából az agrár felé szeretnék továbbtanulni, de a mérnöki gazdasági és valamennyire az informatikai szakok is érdekelnek.

De az alapképzést szeretném elkezdeni valamely agrár szakon.

2012. aug. 7. 08:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen képzések, mert vannak olyanok, sok Bsc, mely magában is elég, kettő végképp jó. Bölcsészképzésben viszont teljes értéket inkább egy mesterképzés ad.
2012. aug. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én mondtam hogy jobban megéri a mesterképzés az alapképzés után, mint két alapképzés. Annyit pontosítanék hogy ez mondjuk szaktól függ. Mérnöki szakok esetére mindenképpen igaz, amit írtam. Mivel ezek klasszikusan nagy megtanulandó anyagmennyiséget jelentenek, ezért az alapképzésbe ezt nem tudták belerakni, ezért kell hozzá a mesterképzés is, anélkül felelőtlenség.
2012. aug. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

egyértelműen a mesterképzés. és hogy miért? hát mert magasabb szintű képzettség. kis túlzással akkora a különbség, mint az érettségi és a Bsc diploma között.

én pl matek szakos vagyok, ennek az alapdiplomája kutyakakit sem ér. max jól hangzik, hogy matematikus vagyok. viszont egy jó mesterrel már királyság lenne.

2012. aug. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!