Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pótfelvételizni tervezek, van...

Pótfelvételizni tervezek, van esélyem bekerülni BGF turizmus-vendéglátásra 334 ponttal?

Figyelt kérdés
Tudom hogy szörnyen kevés, nem erre a szakra készültem, ELTE politológiára 440 ponttal indulhatnék, de valójában már jobban érdekel a másik szak. Van értelme megpróbálni? Fizetősön csak nem lesznek olyan magasak a ponthatárok, nem? Zavaró az is, hogy az ELTE-vel ellentétben nem tették közzé a szabad helyek számát. (Vagy csak én nem találtam?) Köszönöm a segítséget előre is! :)
2012. aug. 7. 14:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megírni, hogy az eredeti ponthatár 293 pont volt.
2012. aug. 7. 14:47
 2/6 anonim ***** válasza:
Vendéglátás, idegenforgalom szakmacsoportba 223 embert vehetnek fel nappalira. Mivel 293 pont volt a határ, neked meg 334 van, van esélyed bekerülni, de hogy hány százalék, annak csak a jó isten a megmondhatója. Volt olyan szak (másik intézményben) ahol költségtérítésesen magasabb volt a ponthatár mint államin. Oda többen jelentkeztek, ráadásul jobb eredményekkel. Arról nem beszélve, hogy pótfelvételin itt minimum 293 lesz a ponthatár, de ha nem annyi, akkor már csak több lehet. A kérdés már csak az, hogy hány jó jegyekkel bíró embernek jut eszébe most oda jelentkezni. Erről sajnos még nincsenek infók... De mindenképpen van értelme megpróbálni ha tényleg érdekel a szak. Maximum 5400 Ft-ot veszítesz a dolgon ha ne adj isten nem sikerül bejutni.
2012. aug. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszike :)

igazad van, csak beadhatnám BKF-re is, ahol 240 volt az eredeti ponthatár, de valahol nekem szimpatikusabb a BKF és nem mellesleg valamivel olcsóbb is..

Ha tudhatnám, hogy hány szabad helyről van szó (például ELTE politológián összesen 43), könnyebb lenne belőni az esélyeket.

Persze az lenne a legegyszerűbb, ha több helyet jelölhetnék, de erről már lekéstem :)

2012. aug. 7. 15:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Sok helyen volt 240 a ponthatár:) Csak oda add be a jelentkezésed ami igazán érdekel. Különben tudod mi lesz a következő kérdésed? :) "SOS! Hogyan tudnék átjelentkezni másik szakra ha mégsem akarok odamenni ahova felvettek? Segítség!"

Sok ilyen kérdés került fel júli 24 óta:D Ne akarj csatlakozni hozzájuk:)

2012. aug. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ó, rajtuk én is jót szórakoztam. Csak kb. 100x figyelmeztet a felvi, hogy utólag nem lehet változtatni. :) Épp ezért rágódom ennyit a dolgon, hogy biztosan a jót válasszam :) Sem fizetősön, sem államilag támogatott szakon nem engedhetem meg magamnak (és másnak sem kéne), hogy olyan szakra menjek, amiben nem vagyok biztos.
2012. aug. 7. 15:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Hivd fel oket, hatha tudnak infot adni. Hatrebb nem leszel, de amugy nyugodtan add be!
2012. aug. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!