Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minden álmom az hogy pilóta...

Atomanti19 kérdése:

Minden álmom az hogy pilóta legyek! értségi után milyen suliba menjek tovább?

Figyelt kérdés

mindig is az volt az álmom hogy repülőt vezesek.

Vadászpilótának szeretnék elmenni de semmilyen sulit nem ismerek Magyarországon.

Milyen suliba mehetnék?

hova?

menyire jó átlag kell hozzá?


előre is köszönök minden választ



2012. aug. 8. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
vadászpilóta ismerősöm közlekedésmérnök lett, előtt sokat vitorlázott a levegőben és a NATO Kanadában képezte ki egy év alatt
2012. aug. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

kanadában? O.O

úú itt Magyarba nincs valami suli?

2012. aug. 8. 23:09
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is közlekedésmérnök vagyok de itt nem képeznek vadászpilótákat. Az úgy működik, hogy jelentkezni kell egy toborzóirodában (ja, kell felsőfokú végzettség legalább folyamatban levő). Elmész az egészségügyire, amin 500-ból 1 felel meg. Ha te igen, akkor sínen van a dolog, először 1 év kiképzés itthon, aztán 1 év Kanada, és lehet is dolgozni.


De nincs rá külön suli - ezt a honvédség maga intézi.


A közlekedésmérnök teljesen más.


Vitorlázás egyébként nagyon hasznos és jó is, szóval ha teheted mindettől függetlenül érdemes megcsinálni a "jogsit" (PPL) rá.

2012. aug. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2012. aug. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem ezt kereste.. Inkább ezt: [link]
2012. aug. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretnék egy helikopter engedélyt, de amikor megláttam a képzés árát, úgy döntöttem inkább veszek egy fél házat az árából. :D
2012. aug. 9. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

helikopterre is képez pilótákat a honvédség :) (ingyen,adott időre a honvédséghez szerződés fejében)

szintén felsőfokú végzettség és egészségügyi alkalmasság szükséges

2012. aug. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

szóval szinte semmi esélyem bekerülni :/

azért köszönöm mindenkinek a válaszokat

2012. aug. 9. 11:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Helikopterpilótára jelentkezni külön nem lehet, azt úgy képezik hogy szintén a vadászpilótára kell jelentkezni és ha közben kiderül hogy mondjuk nem bírod a túlterhelést akkor átképeznek (mert helikopterben gyakorlatilag nincs túlterheléses eset).


Kérdező: próbáld meg az egészségügyit, ha nem jön össze hát nem, de ha meg sem próbálod akkor még az esély sem marad meg.

2012. aug. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A Nyíregyházi Főiskolán érdeklődj szerintem! Ott mintha képeznének pilótákat (persze kisebb repülőkre)
2012. aug. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!