Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Külföldön is olyan sok szép...

Külföldön is olyan sok szép iskolaépület van, mint itthon?

Figyelt kérdés

Szerintem hihetetlenül sok magyar középiskolának gyönyörű az épülete.

Pl. a Kölcseynek, a Madáchnak, a Szent Lászlónak, a Teleki Blankának, a Szent Istvánnak, az Eötvösnek, a Deák Téri Evangélikusnak, a Fasorinak, a Szent Margitnak, a Szent Imrének, és még sorolhatnám egy órán keresztül a szebbnél szebb épületeket.

Nézegettem pl. németországi középiskolákról képeket, de a többség vagy 1945 után épült undorító, semmilyen szürke épület, vagy 1990 után épült ultramodern üvegpalota épület volt. Régi gimnáziumi épületet szinte nem is találtam.

Nyugat-Európában nincs ilyen sok szép RÉGI iskolaépület?


2012. aug. 10. 00:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen szépek, de belülről is láttad már esetleg valamelyik iskolát?
2012. aug. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát, nevezetesen az egyikbe járok (Szent László), és bátran ki merem jelenteni, hogy modern, jól felszerelt iskoláról van szó.
2012. aug. 10. 00:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Sok a modern üvegépület (amiket nem kell utálni, azok is szépek). Bizonyos városokban (pl Berlin) tuti hogy nem találsz szép régi iskolaépületeket, mert a 2. világháborúban porig rombolták őket.


De ha elmész itthon egy vidéki középiskolába, megláthatod, hogy azok is milyen rondák!

2012. aug. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért találhatsz bőven romhalmazokat is.

Az, hogy néhány épületet láttál néha-néha kívülről, nem jelenti, hogy ott minden rendben van.

Sok esetben nem csak az számít, hogy kivűlről esetleg szép -e, hanem az is, hogy milyen az épület statikailag, mennyire korszerű pl. a csatornázási rendszere, vagy épp a villamos rendszere.

Ezek apróságnak tűnnek, jóllehet kívülről nem láthatók, ám komoly problémák.


Az önkormányzatoknak nincs pénzük az épületeket felújítani, korszerűsíteni, ez Magyarországon általánosságban elmondható.

2012. aug. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jó, de most nem ez a lényeg, a kérdés nem erre irányult.

Nem állítom, hogy pl. egy undorítóan kinéző ( [link] ) német iskolaépület nem felszereltebb, biztonságosabb, jobb állapotú, mint egy magyar, mert biztos, nem így van. De attól még nagyon csúnya, és nem műemléki jelentőségű épület. Ilyenből Magyarországon (de legalábbis Budapesten) hihetetlenül sok van.

2012. aug. 10. 18:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát azért megbocsáss, de ez, amit linkeltél egyáltalán nem ronda, habár embere válogatja, kinek mi tetszik és mi nem.
2012. aug. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, neked mit nyit meg a link, de nekem egy okádék épületet az egykori Kelet-Berlinből.
2012. aug. 10. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!