Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sikeres felvétel után nem...

Sikeres felvétel után nem mindenki kap levelet az egyetemtől, az ETR/NEPTUN-kóddal meg egyéb teendőkkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Idén májusban kérvényeztem az átjelentkezésem a BME-VBK-ról az ELTE-TTK-ra, nem sokkal később jött is a levél, miszerint idén szeptembertől az ELTE-n tanulhatok tovább. Csakhogy eddig nem kaptam semmiféle levelet az előzetes teendőkkel kapcsolatban. Ezek szerint azokat, akik így jelentkeznek át, nem kezelik együtt a "normál módon" felvételt nyert hallgatókkal?

2012. aug. 11. 13:21
 1/3 delusion ***** válasza:

Gondolom egyetemfüggő, hogy kit hogyan értesítenek a teendőkről. Én SZTE-TTIK-ról mentem át SZTE-GTK-ra, szintúgy átjelentkezési kérelemmel. Lassan egy hete jött a levél, hogy szeptembertől ott tanulhatok tovább, kreditátviteli kérelmet adhatok be x és y között a kreditátviteli időszakban, illetve kaptam egy nevet, hogy kit keressek a beiratkozással kapcsolatban (nem árulok el nagy titkot azzal, hogy a TO-t). ETR-ben még mindig a régi szakom van, úgyhogy az ETR referensnek is kell majd írnom egy levelet...picivel nehezebb dolgunk van, mint az általános felvételi eljárásban felvetteknek, de valamit valamiért :)


A Neptun kódot kiküldeni szokták levélben amikor felvesznek, az ETR kódot viszont regisztrálni tudod, meg kell adni a neved, születési dátumod, talán édesanyád nevét és a rendszer automatikusan generálja neked. SZTE-n így van/volt. Próbáld meg azt esetleg, ELTE-n ETR van tudtommal.

Ha nagyon elveszettnek érzed magad (amit megértek), akkor mindenféleképp keresd meg a TTK TO-ját, konkrétabbat csak ők tudnak mondani.

2012. aug. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem is kaptál kódot akkor majd legrosszabb esetben valahonnan igényelned kell és a TO-s néni majd ha addigra nem rendeződnének a dolgok (szept. 10) akkor felveheti neked a tárgyaidat. Szóval gond nem lehet :P nekem elsősként némi hiba miatt nem ment el pár papírom és először 0 ponttal nem vettek fel xD emiatt én pl. fellebbezéses papír elküldős dolgok miatt később kaptam meg, de a to-n simán felvették a tárgyakat csak előtte utána kellett néznem mégis mit tanulok majd :D
2012. aug. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én tavaly jelentkeztem át BME-ről Corvinusra, és semmilyen levelet nem küldtek, csak egy e-mailt talán, hogy átvettek. Onnantól minden nap rohangálnom kellett be a TO-ra, és még januárban is a tanulmányissal kellett hisztiznem, hogy beírja már végre az átvett tárgyaimat tárgyfelvétel előtti napon...Szerintem érdemes lenne bemenned, ha tudsz, vagy legalább odatelefonálni.
2012. aug. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!