Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen irányba...

Szerintetek milyen irányba érdemes továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Most fogok menni 10-be, és fogalmam sincs, hogy milyen faktot vegyek majd fel. :S Lassan, már ebben az évben jó lenne eldönteni, hogy nagyjából "mi leszek, ha nagy leszek", mert az nem állapot, hogy csak tengek-lengek. :/


Úgy veszem észre, hogy mostanában a reál tárgyak szakok vannak felkapva. A matek nem a kedvencem, de szeretem, négyes vagyok belőle, nem kitűnő, de szerintem ez egész jó.


Még régebben nagyon a jog felé hajlottam, de látom, hogy mennyire nehéz bekerülni, elhelyezkedni, úgyhogy inkább valami matekos dolgok gondolkodom, mert azt is szívesen csinálnám.


Talán valami pénzügy és számviteli karra szeretnék továbbmenni, aztán innen el lehet helyezkedni majd bankba, vagy könyvelőnek... ilyesmi, nem?!


Vagy mit ajánlotok, a pénzügy is számvitelt hol tanuljam majd tovább, vagy esetleg milyen jó tanácsokkal tudnátok szolgálni?


Előre is köszönöm!

15/L



2012. aug. 13. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:

a matek általában hasznos dolog, és csomó mindenhez jól jön. Köztük az ilyen közgázos cuccokhoz is. Szóval ha nem tudsz dönteni (nincs kiemelt fakt, amit érezhetően jobban akarnál, mint a többit), és nem is rettent el, akkor szerintem érdemes azt választani.


A nyelvek is hasznos dolog, szóval azt is lehet mellé.

2012. aug. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 reptoid ***** válasza:
A törivel sem lőhetsz nagyon mellé a matek mellett, hiszen az pont jó a gazdasági szakokra, illetve a jogra is. Igaz mostanában egyiket sem preferálják kormányzati szinten, de mire te oda jutsz, sok víz lefolyik még a Dunán.
2012. aug. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


A matek fakttal nem lenne semmi bajom, de azt olyan emberek vennék fel, akik ilyen mérnökire készülnének és egyebek... akiknek nagyon megy a logika, meg minden, az összefüggések keresgetése... szóval ilyen téren úgy érzem, hogy mit keresnék én ott, bár a négyes matek az nem rossz, meg amit tanultunk azt tudok, csak én ilyen saját logikákra nem vagyok képes... :(


A töri az ötös. Nem igazán szeretem, bár a "jog kedvéért" megszeretném, vagy hogy is mondjam...


Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még :)))

2012. aug. 13. 19:59
 4/4 anonim válasza:

matek-fizika(vagy biosz-kémia) BME!!!

ha nem műszaki menedzsernek mész, akkor valószínűleg nagyon jó munkád lesz, már egyből az egyetem után, ami a énzügy-számviltellel szinte lehetetlen. igaz elvégezni sokkal nehezebb, mint a közgazdasági szakokat..

2013. jan. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!