Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan jelentkezhetek a Zrínyibe?

Hogyan jelentkezhetek a Zrínyibe?

Figyelt kérdés
Katona tiszti egyetemre akarok majd jelentkezni, de nem tudom, hol lehet. A felvin nem találtam semmit.

2012. aug. 20. 15:08
 1/1 anonim ***** válasza:

a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem (ZMNE), mint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem

(NKE) jogelődei, tájékoztatják a 2012. évi általános felsőoktatási felvételi eljárásban a jelentkezési lapon, az intézményekben meghirdetett szakokat megjelölő jelentkezőket, hogy a 2012. január 1-jétől létrejövő Nemzeti Közszolgálati Egyetem karaiként működnek tovább. Elnevezésük a következőképpen változik:

– NKE Közigazgatástudományi Kar

– NKE Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar

– NKE Rendészettudományi Kar

A Felsőoktatási felvételi tájékoztatóban közzétett adatok, a szakok, a szakokra előírt érettségi/felvételi

követelmények változatlan tartalommal és feltételekkel vonatkoznak a 2012. általános felsőoktatási felvételi eljárásba jelentkezőkre.

Felhívjuk továbbá figyelmüket, hogy a hallgatói jogviszony létesítésének előfeltétele a büntetlen előélet, s amennyiben ez nem teljesül, úgy az Egyetem rektora – a felsőoktatási intézmények felvételi eljárásairól szóló 237/2006. (XI.27.) kormányrendelet 13.§ (3) bekezdése alapján, valótlan adatszolgáltatásra hivatkozva, a felvételről szóló döntést megsemmisíti.


A katonai vezetői alapképzési szak nappali munkarendű, államilag támogatott képzésére csak egészségügyi, pszichikai és fizikai alkalmassági vizsgálati „megfelelt” eredménnyel lehet felvételt nyerni. A szemüveg (kontaktlencse) viselése, valamint a „korlátozottan alkalmas” minősítés kizáró ok.



Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar


katonai vezetői (5) (16) (17)

Képz. szint: Alapképzés

Munkarend.: Nappali

Fin. forma: Államilag támogatott

Képzési idő (félév): 7

Önköltség (félév): támogatott


Irányszám: 0

Minimális létszám: 0

Általános szakleírás

Az intézmény képzési sajátosságairól a kartól kaphat tájékoztatást.


katonai vezetői alapszak ››


Érettségi követelmények


alkalmassági vizsga

alkalmassági

időpont:

2012.04.10-05.30.


és


Az alábbi vizsgák közül kettőt kell választani:


belügyi rendészeti ismeretek

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

katonai alapismeretek

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

magyar

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

matematika

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

történelem

közép v. emelt szintű érettségi

2012. aug. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!