Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nézegettem néhány egyetem...

Nézegettem néhány egyetem idei felvételi ponthatárait, és megdöbbentett az eredmény, amit a bölcsészkar magyar szakánál tapasztaltam. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Amíg az ELTÉ-n 422 az alsó ponthatár (emberek, ez csak szerintem irreálisan, sőt nevetségesen magas?), addig a Miskolci Egyetemen mindössze 324. Elég figyelemreméltó a különbség.

Azt tudtam, hogy az ELTE erős, de a Miskolci Egyetem ilyen alacsony színvonalú volna? Tudna valaki mesélni az ottani bölcsészkar helyzetéről?



2012. aug. 24. 01:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%
A tanulmányi pontok egyáltalán nem arányosak a szak, vmint egy szak nehézségével, színvonalával. Pl. bármelyik TTIK-s szak erősebb milliószor, mint bármelyik bölcsész szak, mégis csak 250-280 a ponthatár. És ez is eltérő, mert pl. a biológia szaknál az elténél magasabb a pontszám, ott a legsz@rabb a képzés, míg Szegeden kevesebb, és ott a legjobb. És nem, nem erős az elte
2012. aug. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Még ha erős is, ez a 422-es ponthatár kicsit idegtépő. Már tényleg ilyen szintre süllyedt a kormány, hogy ennyire nyíltan próbálja kigyilkolni a bölcsészeket?

2012. aug. 24. 01:56
 3/23 anonim ***** válasza:
16%
Mindegy mennyi a pontszám, büfészak.
2012. aug. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A kormánynak nem sok köze van a ponthatárokhoz. A pontszám mindig az utolsó felvett ember pontszáma. megadják hogy mondjuk 200 embert vesznek fel, akkor az oda jelentkezőket pontszám alapján csökkenő sorrendbe rendezik és a 200. pontszáma lesz a ponthatár
2012. aug. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy szak erősségének és a ponthatárnak nincs köze egymáshoz. Azért magas mert kevés rá a hely, és valószínűleg így is sokan akartak menni. De nem érdemes ezzel foglalkozni, ha van eszed nem oda mész.
2012. aug. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

Azért 422 az eltén, mert a tendencia, hogy a helyekhez képest jellemzően fővárosi intézményekben többen szeretnének továbbtanulni.


Egyébként nem értem miért sírsz a bölcsész ponthatárokért, csökkentek az irányszámok, de messze nem olyan mértékben, mint jogászoknál, közgazdászoknál. Ugyanakkor magyar alapszakkal legfeljebb a mekiben lehet elhelyezkedni, más kérdés ha valaki továbbtanul magyar és valamilyen szakos tanárnak, na de magyar tanárból is Dunát lehet rekeszteni.


A szak erősségét meg egyáltalán nem a ponthatár határozza meg, egyébként jó ideje inkább az ellenkezője jellemző, pl. mérnök szakokra, főleg vidéken igen alacsony a ponthatár, ez így volt a mostani keretszám növelés előtt is, így nyilván 80-90% soha el nem végezte, addig lébecolós szakokon (pl. turizmus és vendéglátás, de a magyar is ide tartozik) magasak a ponthatárok.

2012. aug. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
51%

"Már tényleg ilyen szintre süllyedt a kormány, hogy ennyire nyíltan próbálja kigyilkolni a bölcsészeket?"

Ezt gondold már végig még egyszer...

Szted Orbán bácsi mondta meg, hogy 422 legyen a ponthatár?

2012. aug. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
Miskolc az egyik legszínvonalasabb egyetem, de nem a bölcsészkar területén. Azthiszem a legmagasabb pontszám miskolcon idén a politológián volt, pedig az is bölcsész szak. Viszont az is tény, hogy a miskolci bölcsészeknél sok a "művészlélek", nem egy ismerősöm van aki pl. magyart tanult, és nagyon tehetséges, intelligens. Ami a ME-n a legjobb az a jogász és mérnökképzés.
2012. aug. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
A kormánynak ehhez csak annyi köze van, hogy keretszámot határoz meg az államis helyek esetében. Továbbá fontos, hogy hányan jelentkeznek, és milyen pontokat visznek. A felvételi ponthatár nem tükrözi a szak nehézségét, ezt meg kéne érteni. Ez csupán annyit mutat, hogy az adott iskola mennyire népszerű, vagy az adott szak mennyire slágerszak, továbbá a már említett jelentkezők ÉS pontjaik számát.
2012. aug. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
100%

Ahhoz képest, hogy a magyar szak semmit nem ér, egy ottani (ELTE-s) diplomával egy EU-s szervnek dolgozom (egy külföldi központú irodán keresztül). Ha az ember tanul, széles a látóköre, megfelelő a hozzáállása a dolgokhoz, keresi a lehetőségeket, tudja, hogy hogyan keresse, lehet magyar szakos diplomával is jó munkája. Az országon belül.

Ha a bölcsészet semmit se ér, akkor honnan lesznek tolmácsok, honnan lesznek a múzeumokban a dolgozók (vagy zárjuk be a Nemzeti Múzeumot, mert felesleges?), ki fogja segíteni a könyvtárakban a sok mérnökhallgatót (meg a többit), ki fogja idegen nyelvre tanítani a gyerekeket az iskolában? Gondolkodni is kéne néha.

2012. aug. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!