Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén fogom megkezdeni az...

Idén fogom megkezdeni az érettségis évemet. Szeretnék utána egyből fősulira menni. Az a problémám, hogy semmit nem tudok arról, hogy hogyan működnek a dolgok?

Figyelt kérdés
Vannak államilag támogatott szakok. Ez azt jelenti hogy nekem csak a könyveimet kell fizetni? Valamint ez végig így lesz míg ott tartozkodom? Meg mi a különbsék a mester és az alap képzés között. Az alap erősebb azért egy OKJ-s vizsgánál? Ja és a legfontosabb: mennyire nehéz bekerülni államilag támogatott, valamilyen gazdasági szakra (Logisztika)?

2012. aug. 24. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Kezdem azzal, hogy gazdasági szakra macera lesz bejutni tekintve, hogy csökkentett államilag támogatott hely van ott.

Az alapszak persze, hogy erősebb egy OKJ-s akárminél lol az alapszak végén is már diplomát kapsz de körülbelül úgy kell elképzelni mintha az alapszak egy főiskolai papír lenne a mesterképzés pedig egyetemi, noha nincs már a valóságban így megnevezett különbség. A mesterképzéshez kell egy alapképzés, szóval nem lehet csak úgy arra menni :x

Az államilag támogatott szakok most az új törvényekkel úgy néznek ki, hogy mikor arra felvesznek kapsz egy hallgatói szerződést miszerint minden államilag finanszírozott szemesztered után kétszer annyit 20éven belül le kell dolgoznod itthon. Szóval pl. csinálsz egy alapképzést ami 3 éves akkor 6évet kell 20éven belül ledolgozni, valamint ami még elsőre fontos, hogy amennyiben kibuksz/kirúgnak vagy csak abba akarod hagyni és teljesítettél már szemesztereket államin akkor vissza kell fizetned(itt nem vagyok teljesen képben, hogy mennyit szerencsére én 2éve felvételiztem :D). Államin lehet amúgy csak támogatásokat és ösztöndíjakat kapni (1-2 kivétellel amit önköltségesek is kaphatnak) valamint államiról évente kerülhetsz át önköltségesre ha nem teljesítesz adott kreditet és rossz az átlagod, ezt azért általában könnyű elkerülni ha nem poénból jársz egyetemre.

Amúgy még a könyvekről annyit mivel megemlítetted, hogy noha ez szakfüggő és én teljesen máson vagyok mint a gazdaság de az esetek 90%-ban elég minden órára a jegyzetelés/régi jegyzetek illetve könyvtárakból kikölcsönzött könyvek. Konkrétan nekem volt olyan órám már ahol a tanár kijelentette, hogy nincs könyv ami az adott tárgyat teljes körűen lefedné így jegyzeteljünk illetve mondott pár könyvet direkt olyat ami könyvtárakból elérhető ahol gyakorolni lehet.

2012. aug. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ez rengeteget segített.Erről a ledolgozós cuccról nem is tudtam:OMég gondolkozom.Amúgy ha fizetősre megyek az kb. mennyiben lenne?Vagy ez változó?
2012. aug. 24. 16:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Változó. De a felvi.hu-n mindent megtalálsz... 17 évesen már illene tudnod ezekről. Híradót sem nézel ezek szerint, ha nem hallottál az államisokat érintő szerződésről, hisz tavasszal hatalmas botrány volt belőle. Bár az osztályfőnököddel is elbeszélgetnék, hogy hogy nem mond nektek egy szót sem a felvételiről, és ezekről. Nekünk 9-es korunktól kezdve minden évben elmagyarázta, főleg felvételi és érettségi környékén, valamint tartott olyan osztályfőnöki órát, ahol kérdezhettünk ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, és mindenről tájékoztatott, az új jogszabályokról, stb. De ha valamire nem tudott válaszolni, másnapra utánanézett nekünk, ha kellett az Oktatási Minisztériumot hívta fel, hogy választ kapjon a kérdéseinkre.
2012. aug. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem se sokat mondott a tanárunk :D sajnos én olyan iskolába jártam ahol a továbbtanulási arány nem volt olyan nagy (19főből talán ha 6-7en mentünk).

De amúgy a fizetés tényleg gáz, arra ne alapozz mert hülyeség is. Eleve százezrekbe kerül minimum, olyan képzések mint az orvosi meg milliókba. Ezt fizetni nem lehet hacsak nem vagy milliomos. A 20éven belüli ledolgozás meg olyan, hogy ha nem akarsz idehaza dolgozni akkor külföldön simán van időd összerakni egy szép kis összeget amiből kifizeted a tandíjad, de éppen dolgozhatsz is itthon :P

2012. aug. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De nézek híradót,bár bevallom nem gyakran mert nem szeretem hallani hogy milyen hülyék vannak a világon,sokszor csak balesetekről és gyilkosságokról hallani.De a fontosabb dolgokat igyekszem neten nyomon követni.A ledolgozást meg úgy tudtam , hogy csak egyetemre vonatkozik.Ezért lepődtem meg.
2012. aug. 24. 20:56
 6/7 A kérdező kommentje:

Egyébként ofőnkre semmiben nem lehet számítani.Mondjuk sok oszitársam viselkedésére gondolva nem csoda.

Meg mi is vagyunk 34 egy csoportban és abból 4en ha továbbtanúlunk kb.

2012. aug. 24. 20:59
 7/7 A kérdező kommentje:
* tanulnánk
2012. aug. 24. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!