Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar iradalom és nyelvtan...

Magyar iradalom és nyelvtan tanárnak akarnék tanulni, ez mennyire baj?

Figyelt kérdés
Másodszor olvastam el az Illiász- tés az Odüsszeia-t és képtelen vagyok megjegyezni a személy és törzs neveket, csak a legfontosabbakat. A nem- görög nevekkel nincs gondom.
2012. aug. 24. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért lenne baj? Nem értem. Attól ijedtél meg, hogy nem sikerül megjegyezned a neveket? Na és? A hétköznapokban azért nem hallasz túl gyakran görög neveket, ne csodálkozz ezen.

Attól még szuper magyar irodalom és nyelvtan tanár lehetsz.

2012. aug. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Vizsgáktól félek, köszönöm a biztatást jól esett
2012. aug. 24. 23:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne félj a vizsgáktól. Persze tanulni kell, nem adják ingyen. De ha nem sikerül először, majd sikerül másodszorra.

Hidd el lesznek olyan vizsgák, amire halálra tanulod magad, mégis kivágnak, máskor pedig kis tanulással is sikerül.

Nekem is volt olyan vizsgám, hogy mind a két kihúzott tételt tudtam, aztán addig addig kérdezgetett, míg fogást talált rajtam a tanár és kaptam egy akkora elégségest, hogy csak úgy zörgött. Pedig a két kihúzott tétel után még vagy másik nyolcba belekérdezett. Szerintem genyaság volt tőle, hiszen akkor miért van a tétel húzás, ha össze-vissza kérdezget még utána is. De nem is ezzel volt a gondom, hanem az elégségessel. Adott volna egy 4-es és nem szólok semmit, hiszen az összes kérdésére jól válaszoltam, kivéve azt az utolsót. A többiek is fel voltak ezen háborodva, de ő a tanár, nincs mit tenni. Örülhettem, hogy nem buktatott meg.

Volt aztán olyan vizsgám is, amelyre nem volt már időm felkészülni, próbaként bementem és kaptam egy négyest.

2012. aug. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!