Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biomatematika, de hol?

Biomatematika, de hol?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

felvételi elött állok és hallottam egyik ismerősömtől egy ilyet, hogy Biomatematika, kerestem kerestem, de nem találok ilyen szakot, tudtok segíteni, hogy hol is keressem. Ha biomatematikus szeretnék lenni akkor hova kéne felvételizzek?



2012. aug. 25. 23:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
34%
2012. aug. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem is tudod mi, de az akarsz lenni? Hát ez elég h.lye gondolkodás. Amúgy írd be a google-be, tudod erre való
2012. aug. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak köszönöm, ezt én is megtalátam, de ez a tanszék, nem pedig kar, én a kart keresem ahol ezt tanítják, de nem találom.


A második hozzászólónak: mennyire ismered a magyar nyelvtant? Feltételes mondat?? rémlik valami?? nem azt írtam, h biomatematikus AKAROK lenni, hanem azt h HA ez szeretnék lenni akkor hova KÉNE/KELLENE felvételizzek.


Nem találtam meg a szakot, kart, egyetemet, ezért kérdeztem meg, ha segítenél megtalálni, akkor utánnanéznék és eldönteném, hogy érdemes lenne-e oda menni. Am csak h tudd beírtam google-ba, az volt az első, de szerintem te nem, mert ha beírtad volna, te is rájöttél volna (ez is feltételes mondat), hogy a google nem dobja ki a szakot, kart, egyetemet. Csak egy tanszéket talál. Amúgy meg írtam én azt hogy nem tudom mi az??? azt kérdeztem meg, hogy hol van ilyen.

Tudom mi a biomatematika: matematika segítségével értelmezi a biológiai helyzeteket, problémákat röviden.


Szóval összegezve, nem sértésnek szántam az imént leírtakat, de egy ilyen értelmetlen hozzászólás elött inkább értelmezhetnéd a kérdést.

2012. aug. 26. 00:26
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
Bocs, hogy nem vagyok olyan buta bölcsész, mint te (bár szeirntem azt sem tudod 10 évesen mit jelent). És képzeld, mint Phd-d biológus tudom mit jelent a biomatematika, de ha nem tudnám, akkor beírnám a google-be és nem h.lye kérdéseket tennék fel. Kidob egy tanszéket? No lám csak, az egyetem tanszékekből áll, ezt sem tudjuk? Megnézed szépen hol van ilyen képzés, utánainformálódsz és máris felnőtt módon intézted el a dolgaid, nem ilyen ovis módon -.-"
2012. aug. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ph-d biológusok böngészik a gyakorikerdeseket. Ez tökjó.:DDDDDDDDDDDDDDDDDDd
2012. aug. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez nem egy utána informálódás, te szerencsétlen??????? Hol kérdezzem meg máshol?

Örülök, hogy doktorálsz, de tudod te értelmezni, h mit írtam????


Amúgy meg -.-" nem azt írtam, h te nem érted h mi az a biomatematika... hihetetlen

te osztod itt az észt, figyelj elmagyarázom:


Kiírtam a kérdésemet, (tudom félreértelmezhető) te erre válaszoltál:

"Nem is tudod mi, de az akarsz lenni?..."

Én erre válaszoltam:

"Amúgy meg írtam én azt hogy nem tudom mi az???...Tudom mi a biomatematika: matematika segítségével értelmezi a biológiai helyzeteket, problémákat röviden. "

ÉS a te bölcs válaszod erre:

"És képzeld, mint Phd-d biológus tudom mit jelent a biomatematika..."

Kiírta azt h nem tudod????????????? én nem lennék büszke ilyen felfogással, h phd-zem.

És bocsi, h egy kis 10éves p*cs vagyok akit érdekel a továbbtanulás, de tapasztalat híján azt se tudom mit hol keressek, és képzeld nem tudom mi a rendszer egyetemen, mert még középiskolás vagyok, ezért írtam ki ezt a kérdést hátha segít rajtam valaki, nem egy phd-zős biológus oktat ki, emlékezz h te is voltál felvételi előtt!!!

2012. aug. 26. 10:51
 7/11 anonim ***** válasza:
Van a Pázmányon molekuláris bionika. Nem vagyok benne biztos, hogy ez ugyan az, de ott ha megnézed a tantervet, nagyon sok matek van, és mellé még biológia. Ha nem erre gondolsz, akkor szerintem próbálkozz utánanézni, hogy matek szakokon milyen szakirányok vannak, szerintem msc-n van rá esély, hogy találsz ilyet.
2012. aug. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

15:39-kor válaszolónak nagyon szépen köszönöm a segítő választ. A molekuláris bionikáról én is halottam már, számításba is vettem úgymond, egy problémám van vele, hogy ott erős a kémia ami nem a szívem csücske. Ennek okán kezdtem el keresgélni a biomatematika után, remélve hogy ott a biológia és a matek van előtérben. Arra tudok gondolni én is amire te, hogy ez valami szakon belüli terület lehet, talán alkalmazott matematikán belül.

Az egyetemi honlapokon is próbálkoztam, de nem nagyon tudok kiigazodni rajtuk.

Még egyszer köszönöm válaszodat.

2012. aug. 26. 16:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. Most megnéztem az ELTE-t és SZTE-t, hogy ott van-e ilyen szakirány, de nincs. Szerintem zt tudnád még csinálni, hogy elmész vagy matek vagy biológia alapszakra, felveszed mellé a másikat minornak, és utána msc-n még befejezed azt, amelyik jobban érdekel. Én szerintem matek bsc után mennék biológia msc-re, de ez már csak rajtad múlik.
2012. aug. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Biológus képzés vagy agrármérnök képzés keretében tanítanak leginkább biomatematikát Magyarországon.


Teljes szakot külföldön találsz sokfelé:

[link]

[link]

2016. márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!