Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segítséget kérnék, taníthatok-...

Segítséget kérnék, taníthatok-e középiskolában? Ha a tanítani kívánt tantárgyból főiskolai diplomám van, és Pedagógia szakból egyetemi. Eddig azt mondták, hogy taníthatok, de megváltozott törvények miatt nem. Kerestem a törvényt, de nem találom. A.

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 15:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem, max. szakmunkás 9-10 osztályba.
2012. aug. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Köszi! Nekem is ezt mondták, de mégis kaptam végzős osztályokat is, mert így van meg a 22órám. De akkor miért hivatkoznak törvényekre, ha nem tartják be?

Anita

2012. aug. 26. 16:20
 3/25 anonim ***** válasza:
53%
De betartják abban ez esetben nem taníthatnál ha érettségiztetni fogsz.. de nem fogsz.... Van egyetemid méghozzá pedagógia ha jól értem itt nincs akadály.. nekem majd kell egyetemit csinálni,mert abból amiket tanítok csak főiskoláim vannak. Ezt is az elkövetkező 5 éven belül kell megkezdenem. izgi lesz két gyerek és tanítás mellett visszaülni az egyetemi világba.
2012. aug. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Hát Neked sincs könnyű dolgod..

Oké, de akkor addig taníthatod a tárgyakat amiből főiskolai végzettséged van? Mert én most kezdem a egyetemet a szakból, és azt mondják ez sem elég ahhoz, hogy tovább vigyem a 11, 12-es osztályaimat, pedig eddig azt mondták, hogy ha már elkezdem az egyetemet tanított szakból is, akkor maradhat minden ahogy eddig volt. Van aki ezt mondja, van aki azt, de még nem találtam olyan embert, aki pontosan, törvényre rámutatva tudna segíteni.

2012. aug. 26. 16:33
 5/25 anonim ***** válasza:
Én az egyik szakomból 9-14-ig tanítok és a másikkal meg csak 14-ben ( OKj-s képzésben)
2012. aug. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Itt van a törvény, ami jövő héttől hatályos lesz:

[link]


Vagy azért hivatkoznak be nem tartott törvényekre, mert kényszerpályán vannak (iskola teljesen törvényesen gyakorlatilag nem tud működni ma), vagy azért, mert a munkáltató érdeke ezt kívánja, hogy kézben tarthassa a dolgozókat.


Olyan nincs, hogy az érettségiztetéstől függ. Az érettségiztethet egy adott tárgyból, aki taníthatja is azt. Pont. Az meg csak a törvénytől függ, és nem attól, hogy érettségi tárgy-e.

2012. aug. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Eddig taníthattam, csak nem érettségiztethettem adott tárgyból. Most már nem is taníthatom, bár adott tárgyból is most megyek mesterképzésre, ez senkit sem érdekel, bár van aki azt mondja, hogy akkor taníthatom.

2012. aug. 26. 19:40
 8/25 anonim ***** válasza:

"Eddig taníthattam, csak nem érettségiztethettem adott tárgyból."

Akkor eddig biztosan törvénytelenül működött az iskola. Az új törvényt még nem tanulmányoztam. A régiben ez úgy volt, hogy az utolsó éves egyetemista már taníthat a diploma megszerzéséig (de csak amíg hallgatói jogviszonya van).

2012. aug. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Utolsó mitől vagy te ennyire okos a témában? Nem úgy tűnik mintha pedagógus lennél vagy iskolában tanítanál.
2012. aug. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Ezt az okosságot miből szűrted le, és miért tartod fontosnak, hogy beszóljál? Két válaszomból már el is készítetted a személyiségtérképemet és az életrajzomat? Milyen válasz alapján tűnne úgy neked? Egyébként nem kell, hogy neked úgy tűnjék, nem kell, hogy hogy elhidd, amit írok, húzzál törvényszöveget olvasni, abban van a vitamin, én csak leírtam. Én nem akarlak téged meggyőzni.
2012. aug. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!