Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen is füzetbe jegyzetel...

Egyetemen is füzetbe jegyzetelünk vagy ott nem is kell írni órán csak figyelni a tanárt mert a könyvekben minden benne van?

Figyelt kérdés
2009. júl. 26. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Én fősulis vagyok levelezőn ráadásul nemtom jó leszek e:D


Nekünk kivetíti a kis diácskáit a tanár,azt jegyzetelhetjük,ha akarjuk,de mi megkapjuk óra után mindig a jegyzeteit a tancinak és azokat kinyomtatjuk,visszük suliba,aztán ha mond valami extrák akkor azt a témához írjuk.


Amúgy nappalisoknak van könyv is(nekünk nem kell vagyis igen de anélkül is lehet),meg van aki laptopon jegyzetel stb:))

2009. júl. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Órától tanártól függ, jobb jegyzetelni, mert egy könyv minimum 3-4 rugo, és sokszor elég a jegyzet. VAgy ad valamilyen anyagot
2009. júl. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nem árt azért, ha az ember jegyzetel. egyrészt, mert a saját jegyzet, v. amit a tanár hozzáfűz, lehet, hogy jobban érthető/tanulható számodra, mintha a könyvet "magolnád".

amúgy azt viszel, amit akarsz. vki minden órára külön füzetet indít, mint középiskolában.

van olyan, akinek egyetlen füzete van, és abba ír mindent.

én a 3. változatba tartozom. én csak lapokat hordok magammal. aztán itthon lefűzöm.

de ha nem akarsz, akkor nem jegyzetelsz. senki nem fog kötelezni rá.

ja és a tanárok többsége kiadja az anyagot, v. letöltöd a suli honlapjáról. v. óra után el lehet kérni.

2009. júl. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat igy már okosabb lettem egy kicsit de annyira félek mert én nem vagyok egy gyors író és nem tudom hogyan tudok majd egyszerre figyelni meg jegyzetelni:(
2009. júl. 26. 19:34
 5/6 anonim ***** válasza:

nyugi, nekem is van mindig olyan, hogy vmit kipontozok, mert nem tudtam leírni, aztán az előzményekből vmennyire tudom, miről volt szó, és később amikor szükségem van az infora, akkor utánanézek. v. ha ppt-ről megy az előadás, akkor nagy előny, ha odaadják, mert akkor nem baj, ha vmit nem tudtál leírni.

de ha csak azt jegyzeteled, amit a tanár mond kiegészítésként/magyarázatként, és a többit megtanulod a ppt-ből, könyvből, stb. akkor sem lesz gond.

2009. júl. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Órája válogatja. Minden tárgyból külön kell eldönteni félév elején, hogy mit érdemes csinálni. Általában megoldható, hogy bejárni se kelljen.


Viszont itt szeretném felhívni a figyelmet egy különösen gusztustalan jelenségre, t. i. hogy a tanárok egy része direkt nem ad le mindent előadáson, hogy meg kelljen venni a jegyzetet, ugyanakkor a jegyzetből is direkt kihagy részeket, hogy előadásra is be kelljen járni.

2009. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!