Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet bekerülni a...

Hogyan lehet bekerülni a Korányi Frigyes Szakkoliba (SOTE-ÁOK)?

Figyelt kérdés

Gólyatáborban felvételiztetnek rá, vagy elsőéveseket nem is vesznek fel? Vagy ez hogy van? És mennyiben más ez a koli a többitől?


Most leszek végzős, de jó lenne tudni. Előre is köszi :))


18/L



2012. aug. 28. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Na sikerült felvételizni? :) Ha engem kérdezel akkor nevetséges, hogy mit kell "letenni az asztalra" ahhoz hogy felvegyenek: középfokú nyelvvizsga, min. 4.0 átlag, aktív TDK-zás, és kutatás + "kultúrális vagy zenei ismeretek". 1-2 még ok, pl TDK, nyelvvizsga, meg az átlag, de a "kultórális, zenei ismereteknél" már elnevettem magam :D

Biztos jó a közösség v nem tom, de hogy ide olyan emberek járnak akiknek nincs magánéletük az is 100, és nem biztos, hogy az ilyen "stréberekből" sikeresebb, jobb orvosok, kutatók lesznek, mint azokból, akik nem :)

2013. febr. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bensdorp ***** válasza:
100%

Kérdező!

Külön tábort szerveznek a felvételiztetésre a gólyáknak.

Annyiban más, hogy:

- messzebb van a legtöbb intézettől és klinikától

- fele annyian laktok ötször olyan jó lakáskörülmények között

- folyamatosan tudományos-közéleti eredményeket kell letenni az asztalra

- cserébe rengeteg segítséget kapsz a szakmai előmeneteledhez

- kicsi és csendesebb a közösség, de kulturáltabb is


Előző!

Van magánéletük, nem egy olyat ismerek, aki onnan igen aktív tagja az egyetemi életnek. Az viszont biztos, hogy az ott lakók vagy stréberek vagy sznobok, sokszor a kettő együtt (persze ez nem baj, ki hogy szeret élni). Semmi nem garantálja, hogy jobb kutatók válnának belőlük, ez igaz, de általában sokkal több előnyös kapcsolatot építenek ki egyetemi éveik alatt, közelebb kerülnek a zsíros bödönökhöz, mint mások.

2013. febr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nos én még nem járok egyetemre, jövőre fogok menni, valószeg SOTE-ra. Engem ismerős, SOTE-s is invitált már ebbe a koleszba annak ellenére, hogy Pesten lakom jóval közelebb az egyetemhez, mint ahol ez a koli van. Az hogy stréberség van még elmegy, de én a sznobokat nagyon nem bírom (nem önmagában a pénz miatt, hanem mert ez ált. kihat a viselkedésükre és másokhoz való hozzáállásra is). Persze biztos vannak ott jó fejek is, de elolvasva a "jelentkezés" m. a honlapon nekem nagyon sznob helynek tűnik.
2013. febr. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!