Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen a gépészmérnöki...

Egyetemen a gépészmérnöki képzés mennyire nehéz? Lusta, de jó képességű emberek tapasztalatai a továbbtanulásról?

Figyelt kérdés

Gépészmérnök asszisztensnek tanulok, és gondolkozom, hogy elmenjek e utána gépészmérnöknek egyetemre. Tudom, hogy kell oda kemény fizika, és matek, ezért nem tudom, hogy bírnám e a dolgot. Nem vagyok hülye gyerek, viszont az utóbbi időben hanyagoltam ezeket a dolgokat. Középsuliban fizika/matek 5-ös volt, csak utolsó 2 évben ment le a matek 4-esre, matekérettségim meg 3-asra. Új tanárt kaptunk, a régi nehezebb feladatokat adott az osztály jobb részének, az új meg nem, és konkrétan unatkoztam az óráin, ezért hanyagoltam el.

Van valakinek tapasztalata, aki lerontott egy tárgyat, hogy utána feltudta e magát ugyanúgy hozni? 2 év alatt lehetséges iskola és munka mellett önszorgalomból szerintetek? Vagy inkább majd gépészmérnök asszisztensként próbáljak elhelyezkedni?



#gépészmérnök #gépészmérnök asszisztens
2012. aug. 29. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a BME-n tanulok gépészmérnöknek, szerintem nem nehéz, tanulni kell, de ha mint mondtad jó képességű vagy matekból-fizikából akkor nem hiszem h gondjaid lesznek.
2012. aug. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Úgy gondoltam, hogy elvégzem most a gépészmérnök asszisztenst, ha már nekiálltam, utána egy évig dolgoznék, és közben lenne időm még átnézni újra a dolgokat.

Milyen lett az érettségid? Nem tudod, hogy választott tantárgynak csak a fizika jó, vagy elfogadják az informatikát is?

2012. aug. 29. 13:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát amikor én érettségiztem (2009-ben) akkor a matek mellett akármelyik természettudományos tárggyal lehetett menni, most nem tudom h van, én matek emelttel és informatikával mentem, mindkettő 90%feletti lett.
2012. aug. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Az szép, gratula! :D
2012. aug. 29. 13:05
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 2007-ben érettségiztem, és 58%-os emelt matekkal mentem BME-re. Aztán itt Köztársasági ösztöndíj meg hasonló dolgok lettek belőle. Hidd el nem az számít hogy hogyan vágtad régen a matekot, hanem hogy itt mennyit tanulsz.
2012. aug. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen, az számít inkább, hogy az egyetemi anyagot mennyire érted, többségben új anyag lesz, de van ami a középiskolásra épít, pl. deriválás, analízis
2012. aug. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor egy próbát megér a dolog mindenképp!
2012. aug. 29. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!