Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csinálhat ilyet a tanár?

Csinálhat ilyet a tanár?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el egy szakmát tanulni, kb az osztály fele jogosult az ingyen tankönyvekre, és vannak is papirok, iratok róla. Én is eddig mindig ingyen tankönyves voltam. Ma az osztályfőnök elkezdett magyarázni, hogy hogy gondoljuk ezt, meg hogy marhaság ez az ingyen tankönyv stb. Meg hogy ő nála biztos nem lesz senki ingyen tankönyves, ki kell fizetni a 35 ezer forintot. Szerintem ilyet nem csinálhat, ha egyszer jogosultak vagyunk rá. Anyámmal az iskola előtti héten voltunk bent a suliban, ott minden zökkenő mentesen ment, és ki is adták az irodában az ingyen könyveket. Ezt már nem mondtam el a tanárnak, nem akartam vele vitatkozni. De az egyik gyerek felszólalt hogy ez nagyon nincs így jól. Erre azt mondta a tanár, dehogy nincs jól, majd ha te ülsz itt a helyemen, majd megtudod hogy hogy van jól.
2012. szept. 3. 19:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem engedi hogy ingyen tankönyvesek legyünk. Ha egyszer jogosult vagyok rá, akkor miért kell neki kifizetni a 35 ezret? Menjen a ...ba.
2012. szept. 3. 19:12
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem értem miért probléma ez azon kívül, hogy el kell viselni a természetét. Ha már megvan a könyv és ő egy szimpla tanár nincs beleszólása azon kívül, hogy járatja a száját. Ha pedig majd ott tart a dolog, hogy pl. nem engedi használni az ingyenes tankönyveket akkor lesz gáz, akkor kell majd jelenteni az igazgatónak.
2012. szept. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

nem csinálhat ilyet, ha valóban papírod van az ingyenkönyvre. ez egyébként nem is az ő hatásköre, úgyh ne is őt próbáld meg meggyőzni, kár is lenne... 1: az ilyenekkel nem kell leállni vitatkozni, 2: valószínűleg csak magadra haragítanád, ami neked sem jó.

Azt javaslom keresd meg a gazdaságit, vagy a könyvtárost (nálunk ezen a két helyen intézték, adminisztrálták a kedvezményeseket)

2012. szept. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem semmi az of-d, de ezt nem művelheti a gyerekekkel. Ha megvannak a könyveid, vissza ne add. Utána már úgyse tudja veletek megvetetni a könyveket, ha nem lesz tankönyvárusítás a suliba. És ha továbbra is köcsögösködik, akkor kérvényezzétek a leváltást, de ehez nagyon nyomós indokot kell találni.
2012. szept. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem csinálhat ilyet, nem az ő jogköre

viszont abban igaza van, hogy nincs értelme az ingyen tankönyvnek, ez leginkább érettségi előtt ütközik ki, amikor már a régi könyveidet az előző években visszaadtad, és azokat nem kaphatod vissza, na az szívás

én is voltam ingyenes, és utáltam, nem írhattam bele, majd év végén visszakérték, a végén hiába voltam rá jogosult, inkább megvettük

2012. szept. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Én sem tartom korrektnek, hogy egyesek ingyen tankönyvet kapnak!

Az én szüleim mindig kifizették első óta a könyveket, de ha valaki roma, vagy legalább 2 testvére van, akkor már minden könnyebb. Igazságtalan! Mégis mindig én voltam a jó tanuló, azok az ingyen élősködők meg csak zavarták az órát, és sz@rtak az ingyen könyvükre.

Fogalmam sincs, hogy te miért kaptad azokat a könyveket ingyen, de én egyszerűen nem tudom elfogadni, ha valakinek a fent említetek miatt nem kell fizetnie.

2012. szept. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Már pedig van abban ráció, hogy mivel kevés az országban a fiatal ezért valamivel támogatja az állam azokat akiknek 2-3 gyereke van, hisz azt nehezebb eltartani mint csak egyet. Most persze nem a szélsőséges esetekre gondolok, vagy azokra akik úgy szülnek 2-3-4 gyereket, hogy egyet se tudnának eltartani, de nem ok nélkül kapják sokan az ingyenes tankönyvet, valamint én is ismertem általános/gimi közben sok olyan osztály/évfolyamtársam akik mindig az adott évi csúcsmobillal járkáltak, mindig tele voltak pénzzel és mégis megkapták a könyvet ingyen :x inkább ezzel kéne valamit csinálni, nem attól sajnálni akinek talán szüksége is van rá.
2012. szept. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy az ingyen tankönyv áldás vagy átok. Hogy valójában van-e értelme kiosztani, és tényleg csak a rászorulók kapják meg.

Ha te megkaptad a könyvet, mert jogosult vagy rá, ne foglalkozz vele. Ahogy írták fentebb is, ez nem az ő hatásköre.

2012. szept. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!