Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kirúghatják a lányomat? Lásd...

Kirúghatják a lányomat? Lásd lejjebb

Figyelt kérdés
A lányom 16 éves és gimnáziumba jár. Nem rossz tanuló nem is szokott balhékat csinálni, viszont nagyon öntörvényű a tanárjainak rendszeresen visszaszól (nem durván) ha úgy érzi igazságtalanok vele vagy a barátaival. Ezért sok tanár meggyűlölte és az osztályfőnök mondta kezdek el egy másik befogadóiskolát keresni. Az lenne a kérdésem, hogy tanköteles lányomat kirúghatják az iskolából?
2009. júl. 28. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A barátommal is ugyanez volt. Szerintem ezért ki nem rúghatják, maximum "közös megegyezés alapján" iskolát vált a lány. Ha pedig nem hajlandó, akkor addig szívatják, amíg meg nem gondolja magát. Volt az iskolánkban 2-3 éve ilyen, egy bandát nagyon nem szerettek a tanárok, és akik nem mentek át másik suliba, 2 egymást követő évben is megbuktatták úgy, hogy néhány 1esről nem tudtak semmit, egyszerűen csak bekerült a naplóba. Ma már egyik sem jár oda.
2009. júl. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Anno engem kirúgtak.Én sem balhéztam,meg iiilyesmi,én nem beszéltem vissza,"csak"a számtech órán kinézegettem az ablakon,a feladatok helyett neteztem.Kaptam figyelmeztetőt,aztán igazgatóit,majd tantestületi lett belőle ahol példastatuuálásképp kirúgtak.Aztán fellebbeztem,majd visszavettek.

Szóval kirúghatják a lányod,mivel nem tanköteles,és ha ennyire a tanárok begyébe van,akkor ki is fogják,ahogy engem is.

Húzza meg magát,mert ha tantestületije lesz,akkor borítékolni lehet,hogy menesztik.....

26/n

2009. júl. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
de tanköteles. 18 éves koráig.
2009. júl. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Valóban. 1-2 éve kitolták 18 évre.
2009. júl. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Tanköteles, de az iskola nem köteles engedni, hogy oda járjon. Engem is kirugtak a gimiből (ötös bizivel), másikat kellett keresnem. Tehát simán kirughatják, ha akarják.
2009. júl. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Abba gondolj bele, hogy ha a lányod ilyen érzékeny, akkor egy iskola váltás, mit fog kiváltani belőle. Új környezet, új tanárok, új osztálytársak amellett, hogy még rosszabbul fogja magát érezni, egyáltalán nem biztos, hogy megváltozik a mentalitása. Ott is megutálják a tanárok és akkor onnan is el akarják zavarni. Inkább a jelenlegi tanáraival próbáld megértetni, hogy most egy olyan korszakban van, amikor mindent bántásnak vesz és sokkal érzékenyebb és azt is nyugodtan mondhatod nekik, hogy nekik pedagógusoknak tudni kellenne, hogy kell bánni egy ilyen diákkal, mert elvileg tanultak valamilyen szinten pszichológiát a főiskolán vagy egyetemen. Ne kiabálj, ne legyél ideges csak nyugodtan mond el nekik ezeket. Sok hülye tanár, csak mert nem ért a gyerekekhez képes nagyobb kárt tenni velük, pedig elég lenne egy kicsit odafigyelniük, hogy a lázadozással és puffogással mire szeretnék felhívni a figyelmet. (Nyilván magukra.) És a lányoddal is beszélgess, de ne úgy, hogy leültök és akkor most beszélünk, hanem amikor véletlenül elkapod vagy valami és jobb hangulatban van, akkor kérdezgetsz töle mindenfélét. A lényeg, hogy ne a fiúkat és ne azt, hogy mi volt az iskolában, mert kiborúl. Ezt a korszakot ki fogja nőni nem sokára, addig pedig egy kicsit többet kell vele törődni neked is és az idióta pedagógusoknak is, akik sajnos ezt nem képesek felfogni. (Tisztelet a kivételnek.)
2009. júl. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Talán a lányod tanulhatna önmérsékletet,és ne mondja ki a véleményét azonnal.Lehet,hogy nincs is igaza,még ha ő úgy érzi is.Ilyen mentalitással az életben is sok baja lesz.

Az emberek ,akár barát,férj,főnök vagy munkatárs,nem szokták tolerálni,ha valaki mindig az igazságát keresi.

2009. júl. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kirúghatják, de a jelenlegi iskolának kötelessége biztosítani a továbbtanulását egy másik intézményben, ahol befogadják. Nem neked, hanem nekik kell a lányodnak új iskolát keresniük.
2009. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre nem tudok válaszolni, de saját példával élnék. Engem nem rúgtak ki, de elintézték, hogy otthagyjam a sulit.


17 éves vagyok, hasonló mentalitással, kitűnő tanulmányi eredménnyel. Ez az egy szerencsém. Mindig visszapofáztam, kioktattam a tanáraimat. Úgy éreztem, helyénvaló, mert nem volt igazuk, piszkáltak stb. Aztán elkerültem nyáron dolgozni, és kicsit megváltozott a világ. Iskolában megtehetem, de a főnök azonnal kipenderít, ha csúnyán nézek rá... megtanultam moderálni magamat, mert MUSZÁJ. Ha most nem tanulja meg ő is, akkor később problémái lesznek, az pedig sokkal rosszabb. Hidd el, ha több tanárral van probléma, akkor hiba van a gyerkőcben is... Egy még pikkelhet rá, na de az összes. Az ő érdeke is!

2009. júl. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Attól a válaszolótól szeretném kérdezni, aki azt mondta, hogy ne mondja ki a vélleményét, mert abból később is problémája lehet, hogy egy 16 évesnek nem lehet vélleménye és a tanárnak mindig igaza van? Nagyon sokszor kezelik őket úgy mint kis hülyegyerek és mit tud ő az élettől és talán ezzel érik el azt, hogy később bunkó visszapofázók lesznek, mert igen is meg kell hallgatni a vélleményüket. Én is és mindannyiunk átesett egy ilyn korszakon, amikor azt hittük minden, amit mondunk nagy dolog és mindannyian tudjuk, milyen amikor le sem szarják. Miért játszuk el ezt a saját gyerekeinkkel is? Mondja ki a vélleményét, reagáljunk rá és hagyjuk megnyugodni. Később ha nem volt igaza, úgy is beismeri és lehet, hogy csak húsz év múlva, de bocsánatot fog kérni. Nem csak nekik kell tisztelni mindket, hanem nekünk is őket.
2009. júl. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!