Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi: mi legyen a sorrend?...

Orvosi: mi legyen a sorrend? Mit jelöljek be 2. és 3. helyre?

Figyelt kérdés

Mindenképpen a Semmelweist szeretném első helyre jelölni, mert az a legjobb (ha csak egy hajszálnyival is), sokan vannak (így nincs annyira családiak légkör), távol van a lakóhelyemtől és a város is vonz.


De mi álljon a második és harmadik helyen? Mindig kell egy B terv, ha nem vesznek fel, és jobb félni, mint megijedni. Nagy dilemmában vagyok...mindenképpen orvos szeretnék lenni, habár tényleg nagyon szeretnék Pesten tanulni, mégsem lennék boldog fogorvosként, se gyógyszerészként. Debrecen és Szeged is kutató-elitegyetem, és a világrangsorban ezek is benne szoktak szerepelni, Pécsről meg semmit nem tudok. Debrecen közelebb van a lakóhelyemhez (Nyíregyháza), pont ezért rosszabb, tudniilik a szüleim nem hagynának lélegezni, mint ahogy eddig sem. Szeged meg túl napos és melegebb, és csak sok az az 5 óra vonattal haza...hmmm Nem tudom! Én Pesten akarok tanulni! És izgulok nagyon h felvegyenek, igazából már 7. óta erre készülök!


Még van egy évem. Kérlek, segítsetek dönteni! Ja és még valami, melyik diplomával lehet a legkönnyebben külföldön (Anglia, Németország, Svájc, Ausztria, USA) elhelyezkedni?


18/L



2012. szept. 7. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Úgy is mindenki a saját egyetemét mondja.

Szóval az én voksom Szeged.

De nem értem miért lenne jobb bármelyik is a másiknál....honnan veszed, hogy jobb?

Ha ennyire Pestre akarsz menni, és ennyire nem tetszik a többi hely, akkor meg majd felvételiz újra és kész.

2012. szept. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Menj el nyílt napokra, és nézd meg milyen a hangulat, a diákok, az oktatót, a város, stb. Szerintem sokkal jobb úgy dönteni, hogy láttad mindegyiket kívül-belül, mintsem kori felvetésekre meg híresztelésekre hagyatkozni :) Ha az utazgatás, lakhatás nem olyan nagy gond, akkor válassz inkább szimpátia alapján. Hidd el, ugyanolyan jó mind a négy egyetem, csak egy-egy dologban, számonkérésben különböznek.


Ezt a "nincs családias légkör" dolgot pedig már annyi helyen olvastam pozitívumként, hogy komolyan elmagyarázhatná valaki, hogy miért jó ez. SOTE-s vagyok, de zavar, hogy nap mint nap jönnek velem szembe, akiket még soha nem láttam, aztán kiderül, hogy évfolyamtárs... Egyébként meg a csoportokon/betűkön belül elég nagy az összetartás, tehát meglesz a kis családotok így is, szóval tényleg nem értem =D

2012. szept. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi válaszokkal értek egyet, nézd meg és dönts a szimpátia alapján.

Ha Nyíregyházi vagy, akkor azt kalkuláld be, hogy Szegedre, Pécsre nem egyszerű a közlekedés - neked sem, nem csak a szüleidnek. Azt sem hiszem, hogy naponta átjárnának Debrecenbe.

De ebbe nehéz tanácsot adni, mindenkinek más jön be...

2013. máj. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!