Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógypedagógus leszek, érdemes...

Gyógypedagógus leszek, érdemes lenne-e pszichológiát is tanulnom?

Figyelt kérdés

2012. szept. 7. 21:47
 1/5 anonim válasza:
Én úgy gondolom, talán segíthet abban, hogy jobban megismerd és megértsd az embereket, és a munkád során közelebb kerülj hozzájuk. Persze, ha ez cél. Bár a pedagógusoknak is elvileg tanítanak ugye pedagógiát, kommunikációt...stb.. de szerintem azért erősen más a kettő. Ha kitartásod, erőd, kedved engedni, hasznos lehet ezen a pályán. De alapjába véve magához a munkához szerintem nem kell, lelkiismeretesen végezheted enélkül is. (Egyébként pedig vedd fel a tárgyat,szakot, és ha nem érzed szükségét, leadod még év elején, ha ilyen lehetséges.)
2012. szept. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
gyógyped szakon van pszicho is :) szóval nem érdemes, hanem kell is tanulnod! :)
2012. szept. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Gondolom úgy értette, felvegye e külön szakként, bővebb tanulmányok miatt...
2012. szept. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ugyanott nem tudod felvenni szerintem. Legalábbis a pesti suliban nincs pszicho szak, másik karra is jelentkezned kell. Régebben volt olyan képzés,hogy gyógyped szakosoknak indítottak négyéves képzést pszichon, de most nincs ilyen. Igaz már nincs osztatlan sem. Van átfedés a kettő között, főleg ha gyerekekre szakosodsz. Szerintem a gyógyped piacképességével nincs gond, egy pszichóval erősítheted, de nem kell feltétlenül...Ráérsz néhány év múlva elvégezni ha még mindig tetszik.
2012. szept. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy levelezőn pszichológiát tanulnék.:)
2012. szept. 8. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!