Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Előrehozott érettségit 10-ben...

Előrehozott érettségit 10-ben vagy 11-ben is lehet tenni, és hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk lehet 11-ben, akkor 2013 szeptemberében jelentkezhetek előrehozott érettségire, és még előtte a nyárra kapok tételsort, és októberben érettségi? vagy hogy megy ez? nem nagyon magyarázza el semelyik tanár.. Köszi a válaszokat!

2012. szept. 10. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Tételsor nem sok tárgyból van, inkább csak témakörök vannak. Ha a középiskolai tanulmányaid során nem lesz több órád az adott tárgyból ( az érettségi kezdetéhez mérve), akkor mehetsz előrehozottra. Ha lenne még olyan órád, de a 4 év alatt számodra kiírt órák felén már ott voltál az előző tanévet bezárólag ( ez a feltétel iskolánként változó lehet), akkor tehetsz osztályozó vizsgát, azután mehetsz előrehozottra.

2014 januárjától viszont csak idegen nyelvekből és informatikából lehet majd előrehozott vizsgát tenni.

2012. szept. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nem vagyok szakértő, de úgy tudom 11-től lehet. Addigra a tanárok megmondják, hogy miből érdemes és miből jó (értelemszerűen a nagyon nehéz érettségiket nem hozhatod, vagy nem érdemes előrehozni) előrehozottat tenned, majd év végén megcsinálod. A tanárok elméletileg időben tájékoztatnak téged, fel is készítenek vagy legalább elmondják mi lesz benne. Ha még messze vagy attól, felesleges aggódnod, bár ideje gondolkodnod és mérlegelned. Ha már nincs olyan messze az az idő, jelezd a tanároknak, hogy te például xy tantárgyból előrehozottat szeretnél tenni... De szerintem ők szólnak majd előbb, ha aktuális lesz. Most egyelőre elkezdődött a tanév, még nem kell előresietni
2012. szept. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
10.-ben is lehet már. Egyébként minden úgy van, ahogy az első két válaszoló írta.
2012. szept. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De ha 2014-től nem lehet csak nyelvből, meg informatikából, akkor még 10. végén jelezhetem a tanárnak, hogy még 2013 ősszel szeretnék előrehozottat mondjuk töriből, vagy valamiből?
2012. szept. 11. 06:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Kémiából szeretnék előrehozottat 11-ben, és nem tudom, h akkor lehet-e még, hogy jelentkezek 2013 ősszel, és akkor meg is csinálom. Egyáltalán megéri? Köszi a válaszokat!
2012. szept. 25. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!