Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért lenne alacsonyabb a...

Miért lenne alacsonyabb a ponthatár?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni,és orvosira szeretnék jelentkezni.Én már pont bele esek ebbe a két emelt szintű érettségi dologba,de sokan mondták már nekem sőt itt is olvastam,hogy így biztosan alacsonyabb lesz a ponthatár. Volt aki azzal indokolta,hogy akkor mindenki megszerzi azt a maximálisan megszerezhető plusz 100 pontot ezért lesz alacsonyabb. Tehát arra lennék kíváncsi,hogy valóban reális azt gondolni,hogy kevesebb lesz valamennyivel a ponthatár?
2012. szept. 12. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát én két lehetséges csökkentő faktort látok:

1) Mindenki leteszi a két emeltet, és ez többnyire rontani fogja a pontszámot. Bár ez kérdéses, hisz viszont legalább 10 pluszpont is nyernek ezzel, de sokan akár többet is, hisz nem mindenkinek van 2 nyelvvizsgája vagy egy felsője érettségire. És inkább a középső terep (akinek már van 40 plusszpontja, de 2 emelt sok neki) az aki ebből erősen veszít pontot, a legalja, kinek valószínűleg csak 1 vagy semennyi nyelvvizsgája van inkább nyer, hisz 22 vagy 50-vel rosszabra csak nem írja meg az emeltet, ha már ide jelentkezik. BÁr nem tudom, hogy mennyivel lehet bejut, de gondolom 60% Biosz-Kémia emelt csak nem elég.


2) Kevesebben válalják be, ezért alacsonyabb pontúak is bejuthatnak talán.


Nagyon lehetséges, hogy csökkeni fog, de egyáltalán nem biztos. Szerintem reális tipp, annak keretében, hogy biztosat úgyse lehet mondani. De ez csak az én véleményem.

2012. szept. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát szerintem legfeljebb csak akkor csökken a ponthatár, ha mindenkinek, vagy legalábbis sokaknak tré lesz az érettségije. Viszont ha jól sikerülő emelt érettségikről beszélünk, akkor keményen magasabbak lesznek a ponthatárok. Például két 90%-os emelt érettségi az már 460 pont. Bár én kétlem, hogy a többségnek ilyen jól sikerülne, de ki tudja. Én nem számítok nagy ponthatár csökkenésre. (Kivéve, mondom ha szarul sikerülnek az érettségik.) Én személy szerint azt hiszem, hogy aki orvos szeretne lenni, az azért nagyon rá fog készülni a szükséges tantárgyak alapos elsajátítására, most hogy tulajdonképpen mondhatni szinte csak az érettségi eredményeken fog múlni minden, hiszen a maximálisan adható 100 többletpontot mindenki meg fogja kapni, aki oda jelentkezhet.
2012. szept. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elég hülyeség.
2012. szept. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!