Mi az a tanszék?

Figyelt kérdés
2009. júl. 30. 18:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
De nem tudja főiskolaként kezelni ,mert nincs olyan. Ezért is van,h osztott képzésről beszélünk. Mindenki aki elvégez egy mesterképzést egyetemi diplomával rendelkezik, aki viszont csak az alapképzést csinálja meg az meg olyan szintűvel ami a főiskolai alatt van jóval. Úgyh nincs főiskolai szintű képzés se már. Ettől függetlenül nyilván van igazság abban amit mondtok, hiszen egy tanító akkor is tanító marad ha egyetemet végez.
2009. aug. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
A pl. Bsc bevezetésével nem változtak a felsőoktatási intézmények "elnevezései", maradtak XY Főiskola, vagy VZZS Egyetem. Az egységes osztatlan képzések 5 évesek, egyértelmű egyetemi diplomával. A Bsc az alapképzés, ez 3év + 1/2 - 1 év gyakorlat. Ha valaki ezt elvégezte, megkapja a diplomáját és ha akar, mehet tovább a mesterképzésre (Msc) ami újabb 2 év, és így tovább.
2009. aug. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
És még valami: tényleg vannak Intézetek, és azokon belül a Tanszékek.
2009. aug. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Egyébként tényleg kategorizálnak a munkáltatók. Az egyetemet jobban díjazzák felvételkor, általában csak elvben :)

Ahogyan különbséget tesznek a nappalis és a levelezős között is. Bár ez a diplomából nem tűnik ki, de a munkaügyes pl. kiböki elsőre, vagy a szakmai önéletrajzból is lehet következtetni...

2009. aug. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Én a Szegedi pedagógusképző TO-ján dolgozom és egyrészt igen van tanszék, másrészt mi, mint tanárképző, főiskola voltunk, de a Bolognai-rendszer után egységesen egyetemi képzés zajlik mindenhol, főiskolák nincsenek hivatalosan ,már névlegesen sem. Így a munkáltató maximum abban tehet különbséget,hogy a régi típusú rendszerben szerzett valaki diplomát vagy ebben az újban.
2009. aug. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Hát akkor én nem is az EÖTVÖS JÓZSEF FŐISKOLÁRA JÁROK???

Na ne vicceljetek már!!!!!

2009. aug. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Bocs. JÁRTAM!!!
2009. aug. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem. Hivatalosan ha az új rendszerben kezdted a tanulmányaidat , már csak egyetemi szintű képzésre iratkozhattál be.
2009. aug. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Az oktatási intézmények elnevezése nem változott, csak a képzés rendszere!

Én is a Budapesti Műszaki Főiskolára jártam, jelenleg a Széchenyi Egyetem hallgatója vagyok.

2009. aug. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Talán úgy jobban sikerül érzékeltetnem: a BME nem ugyanaz, mint a BMF! Mármint intézményileg.

Viszont a BMF-en is Bsc, azaz egyetemi szintű képzés folyik a bevezetett Bolognai rendszernek köszönhetően.

Ahogyan a Széchenyi Egyetemen is, bár én oda az egységes osztatlan képzésre járok, ami 5 éves. És sajnos a munkáltató -tisztelet a kivételnek- igenis jobban respektálja az egyetemen végzetteket, és -sajnos- felvételkor különbséget is tesz a nappalis és levelezős végzett hallgatók között. Ez tapasztalat, hiszen munkaügyön dolgozom, tudom milyen szemellenzősek tudnak lenni. Bár nagyon remélem ez utóbbi nem általános.

2009. aug. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!