Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségizhetek így angolból?...

Érettségizhetek így angolból? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Igaz, hogy csak 2015-ben fogok érettségizni, de már gondolkodtam rajta, hogy miből és hogyan. Én a németet 1. osztály óta, az angolt 5. óta tanulom. Most gimnáziumban első nyelvem a német, második az angol. Én így tervezem az érettségimet: magyar, történelem, matek, nyelv és választott, vagyis öt tantárgyból kell. Az első három ugye adott, nyelv a német lenne, a választott pedig az angol. Mindkét nyelvből emelt szintűt szeretnék. Ez így lehetséges, hogy ötödik tantárgynak nyelvet választok és két nyelvből érettségizem?
2012. szept. 21. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehetséges. Miért ne volna az?
2012. szept. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nem, mert kell egy term. tud-os tárgy, meg egy nyelv, meg az első három, amit leírtál. A választottad nem lehet a nyelv. (én úgy tudom) De mondjuk, addig mikor te fogsz érettségizni még sok minden változhat.
2012. szept. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

NEM KELL érettségi természettudmányos tárgyból. Ez egy tévhit, illetve valakinek ez volt legfeljebb az elképzelése, de egyébként is megvalósíthatatlan. A tanulmányi pontokba lehet beszámítani valamelyik természettudományos tárgyat.


Hoigy lehetséges két nyelvből érettségizni, arra én vagyok az élő példa. Nekem a német volt a szabadon választható.

2012. szept. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Én így emlékszem, hogy a Köznevelési törvény azt írja, hogy 2014-től kell.
2012. szept. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem nem kell, mert utálom az összes természettudományt, és amúgy is kell az angol, mert anglisztikára szeretnék majd menni. :)
2012. szept. 21. 20:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Neked kell már szerintem. Ha nem akkor meg épp, hogy megfogod úszni...
2012. szept. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Remélem megúszom, mert ilyen téren szerencsém van, pont kimaradtam a mindennapos tesiből is.
2012. szept. 22. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!