Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti hogy jöttetek rá, hogy mik...

Ti hogy jöttetek rá, hogy mik akartok lenni, mit szeretnétek tanulni?

Figyelt kérdés
Volt valami különleges sztori vagy csak úgy jött az ötlet?
2012. szept. 21. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Kigyógyultam az anorexiából 16 évesen, még utoljára bementem a pszichiátriára elbeszélgetni az orvosommal, és amikor kiléptem az ajtón, és rájöttem, hogy mostantól nem az étel irányít, na, akkor döntöttem el, hogy pszichiáter leszek. Idén kezdtem az első félévemet az orvosin.:]
2012. szept. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én legelsőnek építész mérnök akartam lenni, de csalódtam a suliba ahova jártam, így első félévkor sulit váltottam. Informatika szakra. Aztán mikor sulit kellett választani barátom, meg a haverok kinéztek egy iskolát, hogy oda mennek. Így én is onnan válogattam, ott egy infós szak volt a programtervezés. Így most 2. éves PTI-s vok :D
2012. szept. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Feltűnt, hogy csak 1 tantárgy érdekel a középsuliban és mindig vártam, hogy az az óra legyen, így lettem biológus tanuló
2012. szept. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen őszintén? Szerettem a biológiát,jó is voltam belőle,bár nem kiemelkedően..(A többi tárgyamnál jobb volt) de az orvosihoz hülye voltam, ezért kerestem olyan szakot, ahol alacsonyabb a ponthatár és érek valamit a biológia tudásommal, érdekesen hangzik.. Így kerültem környezet mérnöki szakra..
2012. szept. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Durván 10.-ben elkezdtem itthon megirni a matekházit, és egy idő után azt vettem észre hogy szeretem csinálni. Volt hogy valami nem akart kijönni és gondolkoztam rajta vagy 10 percet vagy 30-at, de amikor végre kijött nagyon jó érzés volt. Röviden, megtetszett a matek (előtte 3-nál sose voltam jobb belőle), de abban az évben majdnem ötös lettem (ha nincs az első félév első fele akkor simán ötös). Igy döntöttem el hogy gépészmérnöknek fogok majd menni :D
2012. szept. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem folyton változott a szemléletmódom.

Kisgyermekkoromban (8-12 éves), mint gondolom sokan, állatorvos szerettem volna lenni, mert nagyon szerettem az állatokat, különösen a kutyákat.

Aztán kezdtem ráeszmélni kb. 15 éves koromban, hogy értek a kémiához, amit az emberek 90%-a rühell, jártam faktra, a legjobb is voltam. A biológiát annyira nem szerettem, de szerintem az tanulható volt, nem volt fontos a megértés. Ez a két tantárgy tipikus orvosi tantárgy, de én tudtam magamról, hogy nem bírom azokat a számomra undorító dolgokat, amit az orvosi szakma rejt magában. (Lehet mondani, hogy nem undorító, mert az emberi testtel foglalkozik, de nekem akkor is az.) Így kialakult egy komplex kép, hogy ha a kémiához értek, akkor nekem gyógyszerésznek kell mennem.

Minden flottul ment. Aztán biológiából untam magolni az anyagot, mert dögunalmas volt. Így a gyógyszerészet kilőve, mert engem csak a kémia érdekelt.

Aztán hoztam egy olyan elhatározást, hogy sajnos a kémiával csak egy-két szakmában lehet elhelyezkedni (vegyész, tanár, vegyészmérnök) biológia nélkül, ezek meg már nem is érdekeltek. Ezért fel kellett áldoznom ezt a tárgyat, mivel másban akartam elhelyezkedni, amiben van matek, mert abból is elég jó voltam. Ekkor született meg bennem a döntés, a XXI. század tömegszakjára való elhatározás, márpedig az, hogy közgazdásznak kell lennem. Így jutottam el jelenlegi foglalkozásomhoz.:)

2012. szept. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!