Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimiben hogy illik köszönni a...

Gimiben hogy illik köszönni a tanároknak?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a gimit.

A ,,csókolom" az itt már gyerekes szerintem nagyon,és valami olyat is hallottam hogy ellenkező nemű tanárnak nem is illik mondani.

A ,,Jó napot" meg szokatlan,és néha kicsit udvariatlannak hat számomra,de tudom hogy elvileg helyes.


2012. szept. 22. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha, neked a "Jó napot!" udvariatlannak tűnik, akkor köszönj "Adjon Isten!"-nel, vagy nem tudom, vagy ragassz egy "kívánok"-ot a szokásso köszönéshez.


Ha elvileg helyes, akkor miért nem evidens, hogy úgy kell köszönni?

2012. szept. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
A "Jó napot" (illetve adott napszakban "Jó reggelt", néha "Jó estét") teljesen helyes és udvarias. A "csókolom" tényleg gyerekes, és szerintem egy "fiatal fiú köszön jóval idősebb nőnek" szituációban képzelhető csak el.
2012. szept. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A "Jó napot" teljesen rendben van, gimiben pláne. A csókolom is elmegy, de az tényleg furcsa kicsit.
2012. szept. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2012. szept. 22. 16:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a házirend is azt írta elő, hogy a napszaknak megfelelő köszönés. Meg azért gimiben már félig felnőttek vagytok, ne legyen szokatlan a Jó napot, tanárnő/úr...
2012. szept. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
szevasz haver / szia cunci
2012. szept. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Engem a magyartanárom leb*szott amiért jó napottal köszöntem neki...:) Azóta inkább csókolom tanárnőt mondok....:)
2012. szept. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A jónapotkívánok az udvariasabb, mint a jónapot. Egyébként meg tök mindegy, csak köszönj :)
2012. szept. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Jó napot kívánok!" (napszaktól függően)

"Viszontlátásra!"

2012. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!