Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol érdemes tovább tanulni?...

Hol érdemes tovább tanulni? Gimnázium vagy szakközép?

Figyelt kérdés

Még van időnk ezen gondolkodni de már 5. óta ez a téma nálunk.

Hol érdemes tovább tanulni? Eddig gimnáziumba akartam menni de azt mondták a szakközép jobb mert többet tanulnak és jobban fogják utána bírni a tanulást. Most akkor hol a jobb?

Sokan gimnáziumot mondanak de sokan szakközepet. Segítsetek kérlek!


2012. szept. 29. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Ha akarsz egyetemre is menni akkor mindenképpen gimnázium.
2012. szept. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5%
Így is, úgy is munkanélküli leszel!
2012. szept. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen mindegy mind a kettőben ugyan azt az érettségit fogod írni.
2012. szept. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja 3-asnak igaz van, egyetemre mindkettőből mehetsz, a szakközép talán annyiból jobb, hogy többé kevésbé szakmát is ad. Meg attól is függ mit szeretnél tanulni.
2012. szept. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én azért mondom a szakközepet mert ha elsőre nem vesznek fel egyetemre, akkor ott maradsz ötödéven és lesz egy plusz szakmád is.
2012. szept. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, mik a további terveid.

És nem tudom, milyen butaság az, hogy szakközépből ne lehetne egyetemre menni, én is közgazdasági szakközépbe jártam, aztán simán elvégeztem a jogi egyetemet, semmi gond nem volt... sőt, nagyon jól jött és jön a mai napig a közgazdasági tudás.

Például: ha tudod, hogy a Corvinusra készülsz közgazdásznak, akkor kifejezetten érdemes ilyen szakközépbe menned.

Vagy, ha az orvos szakma érdekel, akkor egészségügyibe.

Ha viszont még elképzelésed sincs, akkor a gimnázium is teljesen jó.

Gyakorlatilag tényleg mindegy, az érettségi mindenképpen ugyanaz, tehát azt csináld, amihez kedved van, gondod egyikből sem lesz.

2012. szept. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy, ha az orvos szakma érdekel, akkor egészségügyibe."

Nem, nem, semmiképpen sem! A mai egészségügyi szakközépiskoláknak Magyarországon nevetséges alacsony a szintjük, alig tanítanak valamit. Persze, ápolás, meg csecsemőgondozástan, ilyeneket persze, de attól még a biológia és kémia/fizika oktatás szörnyű. Nem lehet jó érettségit írni egy ilyenben heti több óra magántanár nélkül higgyétek el.

Aki orvosira akar menni, az mindenképpen biosz-kémia tagozatos gimnáziumba menjen.

Mondom ezt úgy, hogy alapjáraton szakközép-párti vagyok.

2012. szept. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat és a biztatást a 2. válaszolótól!

Állatorvos szeretnék lenni, szakközépnek Nyíregyházán a Zay Anna Gimnázium, Egészségügyi Szakközépiskola, gimnáziumból pedig a Krúdy Gyula Gimnáziumot néztük eddig mert ott van biológia szak.

A válaszok eléggé megoszlanak úgyhogy még mindig nem tudom, hogy mi lesz.

2012. szept. 29. 18:47
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha állatorvos akarsz lenni, akkor szerintem megint csak egy jó, kémia-biosz tagozatos gimit válassz.
2012. szept. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. okt. 1. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!