Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti szoktatok köszönni az...

Ti szoktatok köszönni az osztálytársaitoknak, ha sulin kívül összefutottok?

Figyelt kérdés

Ha amúgy a suliban nem szoktatok beszélni, attól köszöntök neki? És amikor bementek reggel a tanterembe, akkor köszöntök?

9. -es lány vagyok, és azért vagyok kíváncsi erre, mert még nem beszéltem mindenkivel az osztályból, és nem tudom, hogy ha pl. összefutok egy sráccal sulin kívül, akkor köszönjek neki, vagy csak akkor, ha ő is?


2012. szept. 30. 21:17
 1/8 anonim válasza:
100%
Szerintem, hogyha már osztálytárs akkor illik neki köszönni. Legalábbis én így vagyok vele akkoris hogyha suliban nemnagyon beszélünk. (Mondjuk én fiú vagyok de szerintem mind1, hogy ki köszön elõbb.max ha nem köszön vissza akkor máskor nem köszönsz neki és kèsz.)
2012. szept. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szoktam köszönni, vagy legalább rámosolygok és biccentek. Nem baj, hogy nem beszéltél mindenkivel, köszönj nyugodtan, ettől csak szimpatikusabb leszel mindenkinek. :)
2012. szept. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Természetesen szoktam köszönni. Mindenkinek köszönök, akit ismerek - óriási illetlenség nem tenni.
2012. szept. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, szoktam. Mondjuk már egyetemre járok, vagy 300 csoporttársam van, de akit ismerek legalább látásból, azzal szoktunk köszönni kölcsönösen. De középsuliban is így volt, meg ha reggel bementünk az osztályterembe, akkor mindenki mondott egy sziasztokot és ennyi
2012. szept. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bárkit akit ismerek és véletlenül futok vele össze, köszönök neki. Akkor is, ha reggelente az osztályban nem szoktam külön köszönni neki.
2012. okt. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze. Általános iskolás ismerősöknek még 20 évvel később is, ha megismertem. Szerintem ez alap.
2012. okt. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen szoktam már ha észreveszem egyszer anyám mögött ültem a buszon és mikor szálltunk le akkor vettem észre, hogy ott van:D Bár lányként nem neked kéne előre köszönni de biztos visszaköszön ha észrevesz.
2012. okt. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most ez a kérdés komoly? Hol van az megírva, hogy csak azoknak köszönjünk, akikkel már beszélgettünk? Látásból csak ismered őket, nem? Na, az ismerősök meg köszönnek egymásnak.


Szerintem az nagyon rosszul veszi ki magát, ha úgy mész el valaki mellett, hogy levegőnek nézed, holott tudod, hogy az osztálytársad. Ez egy nagyon sértő magatartás! Azt az üzenetet küldöd felé, hogy "Hiába vagy az osztálytársam, nekem nem jelentesz semmit. Magas ívből sem érdekel, hogy létezel-e vagy sem. Nem vagyok hajlandó megtisztelni téged azzal, hogy köszönjek neked."


Ha esetleg az a nagy problémád, hogy egy fiú köszönjön inkább előbb, akkor a kérdést nem kellett volna keverni a "nem beszéltem mindenkivel" kategóriával. Ha nagyon ragaszkodunk az etiketthez, akkor ha egy fiúval már beszéltél, annak is előre illik köszönnie. De osztálytársaknál szerintem nem kéne annyira szigorúan venni ezt az etikett dolgot. Aki előbb észre veszi a másikat, az köszönjön és kész! Sőt, ha lehet ne csak köszöngessetek egymásnak, hanem beszélgessetek is egymással!

2012. okt. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!