Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a jobb alapszak és...

Melyik a jobb alapszak és miért? Melyikkel, hol lehet majd elhelyezkedni? -nemzetközi gazdálkodás -gazdálkodási és menedzsment -pénzügyi- számvitel

Figyelt kérdés

2012. okt. 1. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Nemzetközi gazdálkodással annyira nem vok képben. A gazdmen és psz között viszonylag sok hasonlóság van tárgyak terén. Sztem jó mindkettő és nem nehéz elhelyezkedni ha komolyan gondolod és nem egy olyan suliba akarsz menni, ahol elvegetálsz egy pár évet majd a kezedbe nyomnak egy diplomát, mert sajnos ilyen is van... Sztem a psz keményebb és elismertebb és az alaptárgyaknak, majd a szakirányválasztásnak(általában pénzügy meg számvitel szakirány van mily meglepő:D ) is hála egy területen ad elég elmélyült tudást, ezzel szemben a gazdmenesek -sztem legalábbis- több lábon állnak. Mindkettővel nagyon sok helyen ellehet helyezkedni, pl. önkormányzatok, NAV, KSH, könyvelőiroda, bankok. Van pl egy ismerősöm (ő is gazdmenes volt), őt egyből felvették oda ahol gyakorlaton volt (egy multi) 300bruttó kezdőfizuval -sztem az elég jó, legalábbis én örülnék neki :D Meg a legutóbb végzettektől is hallottam h sokan mentek bankokba dolgozni átlagosan 240bruttóért.

Sztem jó mind a 2 szak, remélem ez segített vmennyit :D

2012. okt. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszodat!

Igen, én is örülnék egy olyan állásnak majd, ami annyit fizet.

Igazából a nemzetközi gazdálkodás alapszakot néztem inkább. De nem tudom, hogy ez mit takar igazából.

Pénzügyi-számviteli ügyintéző szakmacsoportba járok egy közgazdasági szakközépiskolába.

Ezért arra gondoltam, hogy meglenne majd egy pénzügyi-számviteli ügyintéző szakmám, és ezen kívül valami hasonló, de nem ugyanolyan alapszakra jelentkeznék, így több lábon tudok állni.

Ez így jó, vagy rosszul gondolom?

2012. okt. 2. 18:38
 3/3 anonim ***** válasza:
sztem nincs olyan h jó vagy rossz, mindenkinek más. Sztem ha komolyan veszed, akármelyikkel jól jársz. Ha jól tudom januárban lesz az Educatio kiállítás, oda érdemes elmenni, mert megtudod kérdezni azt ami érdekel
2012. okt. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!