Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetem a jobb? Széchen...

Pécsi Dávid kérdése:

Melyik egyetem a jobb? Széchenyi István egyetem Győrbe? Vagy Óbudai egyetem Budapesten? És gépészmérnöki kar lenne amire szeretnék menni. Valamiért Budapestre húzna a szívem! Szerintetek melyikkel járnék jobban?

Figyelt kérdés

2012. okt. 5. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy hol szeretnél majd élni illetve dolgozni. Gondolok a kar alatt gépész szakra gondoltál:) Ha jobban érdekel Győr régió, járműipar(nem azt jelenti, hogy autóbolondnak kell lenni), németül tudsz vagy megtanulnál majd, akkor egyértelműen jobb döntés Győr. Ha Pest jobban izgat, és angollal akarsz érvényesülni, akkor érdemesebb Pestre menni. Egyébként mindkettő jó egyetem, SZE-nek talán több pénze van meg lesz is a jövőben.
2012. okt. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Budapest valamiért jobban izgat!Bár angolul tudok.Németül nem lenne hátrány megtanulni.És nagyon nagy autóbolond vagyok.De ez érdekes döntés az biztos.Mindenki azt mondja ,hogy ha Széchenyibe megyek akkor egyenes út van az Audiba.Bár szerintem ez hülyeség mert sehova nem vesznek fel így.Mert ugyanúgy megkel dolgozni azért ,hogy felvegyenek majd az Audiba.Szerintem.Akár Széchenyibe vagyok akár Óbudai egyetemre járok.
2012. okt. 6. 13:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha jól teljesítesz az egyetemen, tudsz németül(nem minden esetben muszáj egyből), tényleg érdekel is amit tanulsz, akkor pedig valóban közel sima utad van akár oda is. Ha SZE-re mész, akkor majdnem behozhatatlan lépéselőnybe vagy ebben a régióban az elhelyezkedés szempontjából, mint egy Óbudais, max még BME-ésként indulsz olyan jó esélyekkel, de igazából akkor sem, mivel itt vagy a helyszínen, kiépítheted a kapcsolataid, ismeretség blabla. De amúgy az autóiparban mindenhol elismerik a SZE-s diplomát. Hallásból: valaki Suzukiba ment, vagy Hankook, GM, Rába stb...
2012. okt. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aha értem.De ez egy érdekes kérdés az biztos!
2012. okt. 21. 16:41
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyenlőre úgy néz ki ,hogy Óbudai egyetem lesz az 1-ső helyen.Meg még gondolkoztam a Bme-n is de oda nagyon sok pont kell sajna.
2012. nov. 10. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!