Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nálatok milyen tornadresszt...

Nálatok milyen tornadresszt kellett vagy még kell hordanotok?

Figyelt kérdés

Csak úgy kíváncsiságból kérdem. Nekünk már nem kell de a húgom sulijába még igen. Az a Platán utcai Általános Iskola

És fekete dresszt kérnek tőlük 8.-ban is.

Ha lehet írjátok meg hogy melyik suliba jártok vagy jártatok és hogy hány évesek vagytok :) Csak kiváncsiságból kérdezem főleg az érdekel ahol még mindig megmaradt ez a borzalmas ruhadarab. 18/L



2012. okt. 6. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
én sport tagozatos voltam az általánosba, így nekünk már akkor is heti 5 tesi + 2*2 óra edzés volt, de nem kellett tornadressz. általában mindenki a kedvenc focicsapatának a mezébe tesizett. jah és ez nem éppen tegnap volt, mert 27 éves vagyok. :-)
2012. okt. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én időben (kb. 20 éve) még kellett... a X. kerület Kápolna téren nem tudom megvan -e még a suli. Rövidujjú kellett, alsóban piros, felsőben fekete.
2012. okt. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fiú vagyok, negyvenes.

Én még oviban kék tornadresszben tesiztem (igen, a fiúk is ezt hordták). A vállánál gombolós volt, 2-2 gombbal mindkét oldalt.

Suliban már fehér trikó (nem póló) és kék tornanadrág volt fiúknak (létezett még fekete tornanadrág annak idején, semmi több).

A lányoknak pedig kötelezően tornadressz, általánosban és gimiben is (egy jó nevű gimi vidéken, megyeszékhelyen).

Általában a kékre emlékszem (még egy fehér körvarrás volt a nyak kivágásnál és a rövid ujjak végén), de volt fekete és később (80-as évek) már piros színben is. Ekkor jelentek meg a fiúknak a zöld és piros tornanadrágok is.

2012. okt. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fiúknak: fehér póló+kék rövidnaci, lányoknak kék tornadressz, később (5-6-tól) csak váltócipő volt kötelező, de volt olyan lány, aki igaz csak alsóruhaként de fényes kék rövidújjú dresszt is hordott.
2012. okt. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk még kérik a fekete dresszt. Nekem hosszú ujjú dresszem van mert az vastagabb valamivel meg kényelmesebb is. Persze vehetünk rá pólót meg nadrágot, de van amikor csak dresszben tesizünk főleg ha már kint is nagyon meleg van és nem bírjuk másképp, de a dressznek mindenképp rajtunk kell lennie:S

Ez van. 15/L

2013. jan. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!