Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a teendő, ha idő előtt...

Mi a teendő, ha idő előtt otthagyom az egyetemet?

Figyelt kérdés

Államilag finanszírozott szakra járok, de mivel a bejárásnak, étkezésnek, egyéb kellékeknek, eszközöknek ára van, ezért ott kell hagynom az egyetemet. Nagyon kevés a pénzünk, mert egyik szülő sem dolgozik, azt a kevés pénzt pedig cigarettára (kb a pénzük felét) költik, így rám és tesómra nem jut pénz. Abból járok el, étkezem, amit a nyáron megkerestem, de ez számításaim szerint max. november végéig tart ki, tehát valószínű, hogy decemberben már nem tudok bejárni sem. Dolgozni nem tudok elmenni az óráim összevisszasága miatt. Könyveket sem tudtam vásárolni emiatt.

Tehát mi akkor a teendő, ha nem tudok menni már többet, lefordítva otthagyom az egyetemet. Ki kell iratkozni valahol?


2012. okt. 6. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Decemberben már szinte csak vizsgázni kell bejárni.Szerintem ezt a félévet csináld meg,aztán menj be a tanulmányi osztályra,hogy mik a lehetőségeid.Egy évet halaszthatsz is,talán jövőre jobban alakulnak a dolgaid.

Miért nem igényeltél diákhitelt?Egy minimális összeg átsegíthetett volna ezen az időszakon.

2012. okt. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ösztöndíjat nem kapsz? (tanulmányi/szociális/bursa)?
2012. okt. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, ezt valahogy húzd ki, de nem igényeltetek szociális támogatást, stb?
2012. okt. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne add még fel. Szociális ösztöndíjat nem kapsz? Ha nem első féléves vagy, akkor már kaphatnál tanulmányit és bursát is + kolesz hogyha kell. Sőt van ahol még jegyzettámogatást is lehet igényelni(bár ebből nem veszel meg több ezres könyveket). Annyiból azért már lehet valamit kezdeni. Esetleg decemberben+januárban valami kis meló. Nem egyszerű, de ha nem akarsz a szüleid sorsára jutni, össze kell szorítnai a fogakat.
2012. okt. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szoctámra minimális pontom van csak, tehát borítékolható, hogy semmit nem kapok (igazságos etekintetben, mert aki asztmás, 2 okostelefonnal, 2 laptoppal mászkál, annak 2x annyi pontja van mint nekem). Diákhitel szóba sem jöhet, hiszen így is tele vagyunk kölcsönnel, így nem tudnám fizetni azt sem.
2012. okt. 7. 07:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem halassz egy évet, ha tudsz irány külföld dolgozni 1 évig... annyi idő alatt takarékoskodva össze tudsz szedni annyi pénzt, amiből a tanulmányaidat fedezni tudod a kövtkező években
2012. okt. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb nézd át a hallgatói szerződést, mert úgy tudom, még ha államira jársz is, de nem fejezed be a tanulmányaid, a képzés költségének felét ki kell fizetned!

Nem vagyok biztos benne, de tényleg nézz utána, hogy nehogy később szívd meg ezzel!

2012. nov. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!