Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Villamosmérnök? Vagy netán...

Villamosmérnök? Vagy netán villamosmérnök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén elég alacsony volt a pontszám a villamosmérnöki vonalon. Átlagban alig 250. Egyedül a BME-n volt 365 körül.


A konkrét kérdésem az, hogy képzés és képzés között van különbség?


Persze, ez egy nyilvánvaló kérdése, de:


Ha mondjuk Győrben végzem el a szakot, és nem a BME-n, lehetek olyan jó, mint mondjuk egy BME-s?

Illetőleg van akkora esélyem elhelyezkedni ugyanazzal az eséllyel??


Tudom fura a kérdés, de köszönöm a válaszokat.



2012. okt. 14. 20:44
 1/5 A kérdező kommentje:

"Csak rajtad múlik mit ér a diplomád."

Ez jelen esetben mennyire igaz?

2012. okt. 14. 20:49
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak magadon múlik, hogy mennyire vagy jó. De a munkaadók inkább a nevesebb papírral rendelkezőket részesítik előnyben
2012. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az egyetem a szükséges alapokat és elméletet adja meg.

Ha kevésbé jó egy hely, vagy gyengébbek a követelmények, akkor kevésebbet fogsz tudni.

Hacsak nem vagy elég szorgalmas és képzed magad külön.


De (sajnos?) igaz az is, hogy a munkaadók a nevesebb diplomát részesítik előnyben. Pont ez előbbiek miatt, mert ott ált. elég magasak a körülmények, ami biztosítja, hogy aki elvégzi az tényleg tud is valamit és nem csak a két szép szemére kapta a papírt.

2012. okt. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
A pontszám semmit nem jelent. Gépészeten is van hol 240 volt a ponthatár aztán a felvettek fele se szerez diplomát. Sőt, általában a könnyű szakokon magas a ponthatár.
2012. okt. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 fhenrir ***** válasza:
Van különbség képzés és képzés között. Ha mindenáron valamelyik kevésbé "jóhírű" egyetemen akarsz tanulni, ajánlom azt a technikát, hogy ott tanulj mint a gép bsc-n és msc-re gyere a műegyetemre. Egyébként ez a diszkrimináció szerintem csak hazánkban érvényes, külföldön nem hiszem, hogy nagyon kiakadnának azon, hogy a BME-n vagy Győrben szerezted a papírod (főleg akkor nem, ha jó szakember vagy). A Debreceni Egyetemre mindenesetre semmiképp se menj (én is debreceni vagyok és inkább a bme-re mentem), itt a ttk-hoz tartozik a villamosmérnöki, és kb azért van, mert a fizika tanszékeken megvan a villamos képzéshez a felszerelés, volt hogy szakirányokból is nettó 1 darab indult (bár ismerősöm aki oda járt el tudott helyezkedni a MÁV-nál, de neki elég nagy szerencséje volt).
2012. okt. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!