Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelező emelt szintű érettség...

Kötelező emelt szintű érettségi ELTE gyógypedagógia szakra?

Figyelt kérdés
2013 szeptemberében indulú képzésre szeretnék jelentkezni, [link] ebben a listában nem szerepel a szak, hogy milyen emelt érettségi kellene hozzá. Ez azt jelenti, hogy itt nincs emelt szintű érettségi követelmény?

2012. okt. 22. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez azt jelenti. Azonban én a helyedben utánanéznék az előző évi ponthatároknak, mert ha nagyon magas, akkor ajánlatos lenne a plusz pontok miatt valamiből emeltezned.
2012. okt. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Idén vagyok elsőéves a Bárczin. Emlékeim szerint nem kötelező, de jó ha van, mert a ponthatár tényleg magas (2012-ben 399 volt). Az érettségi tárgyak közül a magyart nézik illetve második érettségi tárgynak az angol és a biológia közül lehetett választani, szóval ezekre érdemes "gyúrni". Előre is sok sikert a felvételihez :)
2012. okt. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyi helyesbítenék az előzőn hogy magyar és biológia vagy idegennyelv szóval nem csak az angol lehet (én pl németből fogok érettségizni)

Am ezek szerint ha én pl töriből csinálok emeltet azt is beszámítják plusz pontnak? vagyis én így értelmeztem

2012. okt. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igaz, idegennyelv és nem angol :) Ott a pont.


A töri érettségi esetén az emelt szintet nem tudom, hogy hogy számolják. Nálunk még csak akkor számították fel az emelt szintű érettségiért járó pontot, ha az adott tárgyakból volt letéve. Persze lehet azóta változott... :)

2012. nov. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!