Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen tantárgyak vannak az...

Milyen tantárgyak vannak az általános iskola hatodik évfolyamán? Illetve milyen füzetek kellenek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 9. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, azért kérdezed, hogy az iskolakezdésre fel tudjatok készülni. Sajnos, a pontos listát a kedves tanárok majd szeptemberben diktálják fel, amikor már kiürültek az üzletek és akciós kínál sem lesz... :[


Javaslom, hogy A4-méretű (nagyalakú!) vonalas és kockás füzeteket szerezzetek be, mert felsőben már ez a praktikusabb.

(A spirál füzeteket azért nem ajánlom, mert azt a tanárok nagyon utálják, ha be kell szedniük a füzeteket, akkor ez nekik +teher).


Nyugodtan vásároljatok ezekből 15-20 db-ot, mert évközben többre lesz szükség és akkor már nem tudjátok ilyen olcsón megvenni.


Kell még 2-3 db üres és 1-2 db kotta-vonalas (ének) füzet is. (Ez is legyen A4-es méretű.)

Szótárfüzetből 1-2 db elegendő (ez csak kisméretűben kapható).


Vegyetek még 1 csomag 6-os Technika-csomagot és A4-es méretű famentes rajzlapot (ebből 30-50 db-ot).

Ezen is sokat lehet spórolni, ha most veszitek meg!


Én ilyenkor szoktam megvenni a könyvek beborításához szükséges öntapadós fóliát is (ez egy átlátszó erős fólia, ezzel borítottam be minden évben a gyerekek könyveit). Ez sokkal jobb a csúszkáló műanyag borítóknál!


Szoktam még venni ilyen akciós időszakban 1-1 köteggel (20-20 db) kisméretű kockás és vonalas füzeteket, amiket évközben üzenőfüzetnek vagy firka-füzetnek tudnak használni... Ebből sosem elég. :]


Praktikus és hasznos :

- törhetetlen vonalzókészlet

- jobb minőségű körzőkészlet

- jobb minőségű (pl.KOH-I-NOOR vagy Pelikán) temperakészlet

- ecsetek (különféle méretekben)

- törhetetlen grafitceruzák

- törhetetlen színesceruza-készlet

- radírok (lehetőleg elefántos!)

- hegyező (zárható tartályos)

- Famentes Írólapok A5 méretű(2-3 csomag) valamiért minden évben kérik a tanárok

- műanyag gumis dosszié A4 méretű (a rajzlapok tárolásához)


Hirtelen ezek jutottak az eszembe...

2009. aug. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Kb ugyan azok lesznek mint ötödikben. Talán bejön a fizika, vagy a földrajz, esetleg biosz (ha eddig nem tanultad)
2009. aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
33%

Fizika, földrajz, és biológia nem lesz! Az csak 7.től van. Kedves válaszoló aki előttem írt, ha valamit nem tudsz pontosan, ne írd le!

Ugyanazok lesznek mint 5.ben! Talán lesz még honismeret, meg tánc & Dráma.

2009. aug. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászóló nagyjából mindegyiket leírta. De nekünk hatodikban volt még egészségtan és számítástechnika.
2009. aug. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki segítségét,főleg az első válaszolóét.
2009. aug. 10. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!