Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Le tudnátok tenni a diplomát...

Le tudnátok tenni a diplomát levelezőn, úgy hogy még dolgoznátok is mellette?

Figyelt kérdés

Mennyire lenne erőtök tanulni még munka mellett?

Gondolom elég húzós lehet.

Az érettségit is levelezőn kezdetem el most szeptemberben,úgyhogy nekem 2 év alatt meglesz az érettségim.

Az egyetemen hány éves(ek) a levelező tagozatok?

Egyáltalán hogyan működik ez a levelező az egyetem?

Szeretnék mindent megtudni róla.



2012. okt. 23. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem könnyű, én jelenleg levelezőn tanulok egyetemen munka mellett, igaz már mesterszakon, tehát már egy diplomám megvan. Alapszakos diplomát nappalin csináltam, sokkal könnyebb volt, mint így munka mellett.


A képzések ideje, valamint a követelmény nappali és levelező tagozaton egyezni szokott, vagyis a levelező tagozat sokkal több önálló munkát és tanulást vár el a hallgatóktól. Az alapszakok általában 6+1 félévesek, persze ez attól is függ, hogy milyen szakra jelentkezel.

Az órák általában péntek délután és szombaton vannak, az anyagok nagy része elektronikusan elérhető, bár ezek a dolgok is egyetemenként nagyban eltérhetnek.


Először azt lenne fontos tisztázni magadban, hogy milyen területen, milyen szakon szeretnél továbbtanulni érettségi után, és már az érettségire úgy érdemes felkészülni, hogy a hangsúlyt az adott szakhoz szükséges felvételi tantárgyakra helyezed!


25/F

2012. okt. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

SZia!Én levelezőre járok,de nem munka mellett.Hanem egy 2.5éves kiscsaj mellett. Most kezdtem szeptemberben. Ez a suli 8 félév. Havonta 1 hetet kell bejárnunk h-p között.

Viszont párom levelezőn csinálja az egyetemet,már utsó éves egyéni tanrendes mert 2en vannak a szakirányán. Neki szerencséje van mert elég hamar megmarad benne majdnem minden.

2012. okt. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!