Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kisiskolások szülei! A ti...

Kisiskolások szülei! A ti gyereketek osztályában milyen az életkori arány? (Részletesen lent. )

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy a jelenlegi alsósok között mennyi nagyjából a túlkoros, azaz egy évvel visszatartott gyerek. Nem szeretnék vitába szállni, hogy ki miért tartotta vissza a gyerekét, és hogy ez jogos volt-e. Az én fiam nyári, azaz éppen 6 éves lesz, amikor jövőre iskolába kerül. Csak szeretném tudni, mire számítsak, hány olyan gyerekkel lesz egy osztályban, aki egy-másfél évvel idősebb nála. Köszönöm a válaszokat.

2012. okt. 25. 12:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyok otthon ebbe a témában, de nem értem miért olyan fontos ez? volt olyan osztálytársam aki 1 évvel idősebb volt nálam, de volt olyan is akinél én voltam több mint fél évvel idősebb. ennek ellenére abszolút nem látszott rajtunk (külsőleg se, meg viselkedésileg sem), h most ki az idősebb/fiatalabb.
2012. okt. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
A lányom májusi, 6 éven ment anno suliba (most 13 éves), és ő a legfiatalabb az osztályban. Kb az osztály fele az, aki legalább egy évvel idősebb nála.
2012. okt. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor részletesebben: régebben úgy volt, hogy egy osztály (egy-két kivétellel) egy éven belül született gyerekekből állt. Most az mindegy, hogy adott év júniusától a következő év júniusáig, vagy ugyanez szeptembertől szeptemberig tartott. A lényeg, hogy a gyerekek zöme - tényleg egy-két kivételtől eltekintve beleesett ebbe az évbe. Az utóbbi években viszont rengeteg lett a visszatartott gyerek különböző valós és fiktív okok miatt. (Kérem, ebbe ne menjünk bele.) Így nagyon borultak az arányok, és sok helyről azt hallottam, hogy az osztály főleg visszatartott gyerekekből áll. És félve küldeném a 6 évesemet a 7 és fél évesek közé. Ha lenne több 6 éves, meg 6 és fél éves, és csak kevés idősebb, az nem gond. De ha csak az én gyerekem lesz ilyen fiatal, akkor annak nem örülnék. Látom a különbséget minden téren, hogy mennyivel előrébb van már, aki másfél évvel idősebb. Ezért számít.
2012. okt. 25. 13:01
 4/22 A kérdező kommentje:
Második, köszönöm, ment a zöld kéz. :) Nem volt gondja a lányodnak ebből?
2012. okt. 25. 13:03
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Hat éves unokám egy hasonlóan széthúzott korösszetételű osztályba jár. Dicsekedett:

- Képzeld, ma gyorsabban futottam mint a nyolcéves ...

Rákérdeztem:

- Miért kellett gyorsabban futnod nála?

- Mert lelöktem a csúszdáról.

2012. okt. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Ha arra gondolsz, nem bántották, vagy ilyesmi...

Néha lassabban haladt, mint a többiek, de 2-3 év után már nem volt semmi ilyesmi észrevehető.

2012. okt. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Én értem, mi az aggodalmad emiatt. Igen, igazad van. A mai alsós osztályok nagy részében olyan gyerekek vannak, akik nem 6 évesen kezdtek.

Én ugyanezt érezném a helyedben. Bár, az én gyerekem mégcsak 1 éves, elvileg, mire odaérünk, kötelező lesz 6 éves korában minden gyermeket iskolába adni (persze, adódnak majd itt is kivételek). Én mégis, még akkor is aggódom, mert akkor is az enyém lesz a legfiatalabb (nyár végén született). És igen, nem szeretném, ha azért érnék kudarcok az első osztályban, mert a "nagyok" jobban tudják a dolgokat, ügyesebbek, érettebbek. Szerintem, ilyenkor még lehetnek nagy különbségek a gyerekek között. Ami persze később, néhány év múlva már nem érezhető.

2012. okt. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Remélem nem baj, hogy én diákszemmel válaszolok. :)

Nálunk 3 kivétel van, amúgy mindenki visszatartott. (Évvesztes, de egyébként én is ebbe a kategóriába tartozom.)

Személy szerint én sosem, illetve nálunk az osztályból senki nem nézte le a kisebbet fiatalabbat, mert akik 6 évesen kezdték max. márciusban születtek. Így vegyesen december-november-február fel sem tűnik a különbség. Sem fejlődés szempontjából, sem máshogy.

Én teljesen megértem mire gondolsz és igazad is van. Nézd csak a mi osztályunkat!

Csak megjegyzésként: Erről a témáról mesélt nekünk az osztályfőnökünk nemrég és azt mondta ez már az Ő idejében is főkét így volt. Nem mostanában kezdődött a dolog. Én a szüleimet is megkérdeztem és Ők is évvesztesek voltak. A családból szinte mindenki és úgy érzem az, hogy a szüleim visszafogtak csak jót tett. (ezzel nem befolyásolni akarlak, hiszen nem a döntéshozatal a lényeg.)

Remélem azért hasznos a válaszom számodra és a kisfiad számára! :)

13/L (7. osztály)

2012. okt. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Igaz nincs gyerekem, de unokatestvérem most kisiskolás arról be tudok számolni. Náluk 1-2 kivétellel mindenki egykorú, mármint midnenki betölti az adott tanév végéig. (most másdoikos tehát második végéig mindenki 8 éves lesz és 1-2 lesz aki már 9)

Hátrány annyiból érheti, hogy a gyerekek cikizni fogják amiatt, hogy jaj te még csak 7 éves vagy én 8 és erősebb vagyok nálad meg stb. De ez midnig is meg fog maradni. Még mi is mondogattuk hogy háhá 19 vagyok te meg még gyerek. Szerintem más hátrány nem éri.

2012. okt. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

8-asnak. Köszönöm, hogy a "másik oldalról" is írtál! Ha nem veszed sértésnek, egy picit igazítanék a válaszodon. Az évvesztes egy egész más fogalom! Elvileg egy osztály áll mondjuk 2005 júniusa és 2006 júniusa között született gyerekekből. Azokat a gyerekeket, akik - ebben a példában - 2005-ös születésűek, évvesztesnek hívjuk. De ezzel NINCS gond, hiszen az osztály egy éven belül születettekből áll. Tehát az általad említett évvesztesek valójában nem azok, csak akkor éppen így húzták meg az iskolaköteles életkor határát. Júniustól júniusig, de egy éven belül volt mindenki. (Pont most változik ez egyébként, mert nyár vége lesz.) Nekem azzal van bajom, amit szintén írsz: akik 6 évesen kezdték, azok is max. márciusiak. Itt a gondom! Hová tűntek az áprilisi, májusi gyerekek, akiknek szintén el kellett volna kezdeni a sulit? Őket visszatartották egy évet, és eggyel lejjebbi évfolyamba fognak járni. Azaz az én nyári gyerekem tök egyedül lenne a te osztályodban, hiszen a legfiatalabb is márciusi.

Visszatérve, amit a szüleid és a tanárod mondanak: az évvesztességre igaz, a visszatartott gyerekek arányára azonban nem. (Bár nem tudom, hány évesek, én 30 vagyok, és nálunk max. egy-két visszatartott gyerek volt az általános iskolában.)

2012. okt. 25. 20:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!