Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az osztálytársaim lelki...

Alessa kérdése:

Az osztálytársaim lelki terrorban tartanak, mit tegyek, hogy megváltozzon?

Figyelt kérdés
Mindjárt itt a szeptember, és én minden éjjel remegve gondolok arra, hogy vissza kell mennem az osztályomba ahol állandóan bántanak, és állandóan sírógörcsöt kapok tőlük. 9.-es vagyok, sulit nem válthatok, mert a szüleim nem engednék, mert ha ezt választottam maradjak is itt, és amúgyse vennének fel máshova. Már megszólalni nem merek az iskolában, naggyából senkivel se beszélek, a tanároknak mindent harapófogóval kell kihúzniuk belőlem, felelni se merek mert félek, hogy kinevetnek, csak a dolgozataimon látszik meg, hogy tanulok. Mit csináljak, hogy ne kelljen rettegve iskolába mennem?
2009. aug. 10. 22:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Bizonyára oka van hogy terrorizálnak. Ne hagyd magad!
2009. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
75%
Nézd, ha tényleg ekkora a baj, akkor ülj le a szüleiddel beszélni. Ha látják rajtad, hogy ennyire kikészülsz már augusztusban, akkor gondolom nem fognak ilyen helyzetbe kényszeríteni. Egyébként próbálj meg az iskolán kívül barátokat szerezni: azon kívül, hogy legalább velük jól el tudnál lenni, magabiztosabbá is válnál, ezért talán leszállnának rólad az osztálytársaid. Kalappal, és fel a fejjel!
2009. aug. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%
Győzd meg a szüleidet, hogy te itt nem érzed jól magad, ne akarjanak boldogtalanná tenni, ha szeretnek. Új környezetben tudnál új életet kezdeni. Pont 9.-ben lenne a legalkalmasabb. Nem igaz, hogy nem vennének fel máshova, a legelitebb iskolák kivételével örülnek az iskolák, ha van gyerek. De ha sehogy nem megy, próbálj meg legalább egy csendes, békés gyerekkel szóba állni, aztán az ő barátjával, az már kettő. (Te fiú vagy vagy lány?) A tanárokkal szemben meg erőltesd meg magad, vagyis végy erőt magadon akkor is, ha nehéz, és adjál hangos, jól érthető válaszokat, ha kérdeznek. Persze tanulni kell, hogy tudd az anyagot. Ha egyszer már sikerül, az önbizalomnövekedést eredményez és egyre jobban fog menni, mert látod, hogy nem történt semmi katasztrófa attól, hogy válaszoltál. Szóval kis akarat kell hozzá, "segíts magadon s az isten is megsegít."
2009. aug. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem először tegyél (még) egy próbát a szüleidnél.Mond el nekik hogy nagyon félsz ettől az osztálytól és hogy mennyire rettegsz hogy állandóan bántanak.Ha ezt a szüleid nem értik meg akkor nem is tudom milyen szülő az aki hagyja hogy a gyerekét állandó rettegésben tartsák.És azt hogy nem vennének fel ki mondta a szüleid? ezt nem is lehet előre tudni.Ha mégsem sikerülne a suli váltás akkor legalább próbálj úgy tenni mintha nem is zavarnak amiket mondanak tesznek ne lássák rajtad hogy menyire bánt az amit tesznek veled ha valamiért kinevetnek akkor nevess te is.Felelésnél meg nem hiszem hogy más sosem ront az osztályodból nem mondom hogy te is nevesd ki de akkor jelentkezz hogy te tudod ne legyél olyan nyuszi!Ne mutasd ki hogy félsz!Sok sikert! Ird meg hogy mi lett a szüleiddel.
2009. aug. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
a szüleim nem értenek meg. azt hiszik, hogy túl dramatizálom a dolgot, és csak akkor értenék meg mivan, ha a tanárok mondanák. de a tanárok le se szarják, nagyon rossz suliba kerültem.
2009. aug. 10. 22:18
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem általánosban végig ez volt, sőt volt h a tanár előtt vertek az meg csak röhögött... Most megyek 9.be de ha itt sem lesz jobb tuti váltok nem csinálom végig ezt 4+1 évig...
2009. aug. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Hát már megbocsáss elég szivtelenek a szüleid!De én nem hagynám ennyiben a dolgot addig mondanám nekik amig meg nem unják.Esetleg egyszer kezd el sirni pl a konyhában mikor tudod hogy az anyukád vagy apukád megy ki akkor biztos megkérdik hogy mi a baj? akkor mond el ezt játsz el többször is ha kell biztos észreveszik hogy neked ez milyen rossz érzés folyton rettegni.
2009. aug. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj el onnan!Komolyan mondom.Én is így jártam.Azt hittem majd békénhagynak,de nem így történt.Élvezik,ha látják,hogy szenvedsz.Beleestem abba a hibába,azthittem majd abbahagyják.Ez nagyion rossz.Beszélj a szüleiddel.
2009. aug. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az igazgatónak is szóljál ha nem fejezik be!Mond meg hogy a tanárok nem is próbálnak segiteni rajtad.Valamit csak tenni kellene valakinek.
2009. aug. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg beszélj a szüleiddel! Nálunk a gimiben volt egy ötös lányfogat akik sokakat bántottak, egy fiúra annyira rászállták, hogy idegösszeroppanást kapott, és többé nem ment vissza a suliba... Ezt jó lenne elkerülnöd. Szerencsére én kimaradtam a "jóból"
2009. aug. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!