Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha tovább szeretnék taluni...

Ha tovább szeretnék taluni felsőoktatásban, az hátrányt jelent, ha szakközépiskolát végeztem el, és nem gimnáziumot?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdezem, mert egyetemre szeretnék menni, de itt vagyok annak a küszöbén, hogy válasszak: szakközép, vagy gimnázium?

2012. nov. 2. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szakközépbe járok és egyetemre készülök. Sőt még több osztálytársam is.
2012. nov. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem egyáltalán nem hátrány, én meg szakképzőbe jártam. Mégis egyetemre járok már 3. éve.
2012. nov. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az az egyetemen akkor nem minusz pont? ÉS úgy jobban megéri, ha van már szakmám?
2012. nov. 2. 16:38
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, de szakmát csak akkor kapsz ha érettségi után ott maradsz még egy plusz évet. Érettségi mellé nem kapsz szakmát.
2012. nov. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A sok év mellett az az 1-2 év szakma elfér. :)
2012. nov. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
miért lenne hátrány?
2012. nov. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

ÉRettségi mellé nem kaphatok szakmát? :o

Akkor mit tanítanak addig a választott szakon? Vagy csak felkészítenek?

2012. nov. 2. 20:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak felkészítenek, hogy abban a plusz egy évben könnyű legyen.
2012. nov. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tehát jobban megéri gimnáziumban maradni?
2012. nov. 2. 20:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen hátrány, mondom úgy, hogy én is szakközépbe jártam. Itt nem kötelező a két nyelv és nincsenek fakultációk. A két nyelv hiánya gazdasági vagy bölcsész szakokon okozhat később problémát. A matekkal vagy bármilyen természettudományos tárggyal sem állunk úgy, ahogyan mondjuk a gimisek. Nem mondom, hogy nem pótolható be a lemaradás, de attól még a szakközepet végzettek hátrányban vannak. Utólag már én is bánom, hogy nem gimibe mentem, mert így a sok egyéb teendőm mellett kell egy második idegennyelvet megtanulnom a nulláról. Ha ez nem hátrány, akkor mi? :)
2012. nov. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!