Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik nyelv középiskolai...

Melyik nyelv középiskolai oktatására lenne a legnagyobb szükség a következők közül: lengyel, portugál, orosz vagy latin? Válaszaitokat indokoljátok is!

Figyelt kérdés
2012. nov. 3. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:
95%

Hát szerintem egyértelműen a latin ezek közül. Nem hiába, hogy annak van nagy hagyománya már most is.


Ennek oka szerintem, hogy míg lengyelre, portugálra vagy oroszra igazából csak lengyel, portugál és orosz témak kapcsán van szükség addig a latinnak, mivel egyszer egy meghatározó nyelvve volt az értelmiségi életnek, ennél sokkal bővebb körű felhasználása van.


Orvosoknak, biológusoknak hasznos a szaknyelvezethez, történelem vagy irodalom íránt érdeklődöknek se árt, hisz tucatnyi latin szó és kifejezés jön elő akár amúgy teljesen anyanyelvi szövegekben is.


Továbbá nyelvészeknek is hasznos lehet a latin, hisz mégis csak az új-latin nyelvek elődje, illetve a legtöbb európai nyelvben (pl: magyarban vagy németben is) nagy számban vannak latin eredetű szavak. Nyelvtanilag elméletileg elég nagy kihívást jelent és ismeretére könnyen fel lehet építeni a többi új latin nyelvet.


Ezzel szemben mondjuk az orosz lehet, hogy nem sokára egy meghatározó idegen nyelv lesz, és szerintem, egy tényleg nagy beszélő bázisnak örvendő nyelv többet ér, mint egy holt nyelv (kivéve annak a pár embernek, aki "régi" dolgokkal akar foglalkozni), de amennyire én látom az orosznak most még nincs akkora nagy és jelentős bázisa.

2012. nov. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én két tannyelvű gimibe jártam. 8 év angol, 4 év latin, 4 év "szabadon" választott német. Pedig szívesebben tanultam volna lengyelül, bár törököt akartam.
2013. jan. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!