Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kisképző vagy Szt. László...

Kisképző vagy Szt. László Gimnázium (művészeti tagozat)?

Figyelt kérdés
Akinek van bármilyen fajta véleménye, az légyszíves ne sajnálja koptatni a betűket. :)

2012. nov. 4. 18:01
 1/4 anonim válasza:
87%
Ez attól függ, hogy mennyire veszi komolyan az ember a rajzolást. Én tavaly mindkettőt bejelöltem, a Kisképzőbe felvettek, a Szent László rajzszakára nem, ami érdekes, mert a Kisképző sokkal nagyobb és sokoldalúbb művészeti képzést nyújt. Nem is nézik annyira a központit és a hozott pontokat, a rajzok sokkal többet számítanak, a Lászlóban meg fordítva. Meg ez persze egyéniségtől is függ. A Képzőben a légkör szabad és nyílt, az emberek befogadóbbak (persze, itt is vannak alpári barmok, de azok mindenhol), nem egy embert látni pink vagy zöld hajjal, szóval rajtad is múlik, mennyire tud ez hangulat megfogni. A felvételi nehéz, a túljelentkezés tavaly vagy ötszörös volt, de egyáltalán nem lehetetlen, ha tényleg komolyan veszed, és energiát fektetsz a felkészülésbe. Arról nem is beszélve, hogy a Képző erre a szakterületre specializálódott, a Lászlóban meg csak egy választható extra - szóval én egyértelműen a Kisképzőt mondom. Ha jársz előkészítőre, bele lehet szagolni az egésznek a hangulatába (fárasztó nagyon, de imádtam), meg persze gyere nyílt napra, akkor is láthatsz érdekes dolgokat. Remélem, segítettem.:D
2012. nov. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

a Kisképzőbe sokkal könnyebb bekerülni, mint amilyen régen volt.

én mindenképp azt ajánlom, saját tapasztalat, hogy ha tinédzserkorról van szó, a Kisképzőnél jobban nem járhat az ember.

2012. nov. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem mindenképpen a Szent László. Nehezebb bekerülni, de ennek oka van: erősebb, színvonalasabb iskola (a többi tantárgyból). Ugyan a művészeti oktatás valóban erősebb a Kisképzőben, de ha esetleg a 4 év alatt rájössz, hogy mégsem a rajz és egyéb művészeti ágazatok érdekelnek, a Lászlóban akkor sincs veszve semmi, mert mindenből ugyanúgy fel vagy készülve.
2013. jan. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%
A kisképzőben sincs veszve semmi.. Nem maradsz 5. évben azt csá.. A tanulmányaid rajtad múlnak...És ugyanúgy felkészít MINDENRE!!
2013. jan. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!