Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hova menjek középiskolába?...

Hova menjek középiskolába? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni melyik középsuliba menjek. Érdekel többek között a party- és rendezvényszervezés, újságírás, média (riporter), és a nyelvek. A jegyeimet tekintve, mostanában rontottam, 3-as, 4-es tanuló vagyok. Szakközép iskolára gondoltam, de ha van tippetek gimire, ahol van hasonló tagozat, az is érdekelne.:)


14/L, budapest


2012. nov. 6. 15:32
 1/1 anonim válasza:

Szia ! Ahova biztosan ne menj az a Kazincbarcikai Irinyi János Szakközépiskola.AZ Irinyiben pl: A tanárok vagy túl zseninek képzelik a diákokat,

szakmán, és úgy tanítanak, h lehadarják minta az Egyetemen, de a

felét sem értem meg, vagy hülyének nézik a diákokat, és úgy viselkednek

velünk mint az ovodásokkal, vagy túl felnőttnek néznek minket.Meg számos tanár úgy tanít, h a felét se érti és tudja, h miről beszél,

de elvárja, h a diák tökéletesen tudja. Igaz a mondás: "Aki nem tudja,

tanítja."Meg úgy kötekednek velünk néha mintha a tanár nem is tudom ki

lenne. Azt hiszik néha, h attól, h ő tanár, neki mindent lehet. És ebben

az iskolában leginkább hátráltatják az embert, nem pedig a haladást segítik.

Amely más iskolára is jellemző szakmán. Meg feltartják az embert hülyeségekkel,

meg amit az ember otthon is megtudna tanulni.Sok ilyen van. Meg amikor

nap közben maradnak el órák, akkor nem mondja senki, h menjetek haza.

Meg mindent az utolsó percben tudunk meg. Itt a diákok

Internetes alkalmazásfejlesztő szakon Műszaki Informatikát tanúlnak, mert

ők tanúlnak digitális technikát, és ehhez a szakhoz semmi köze. Hanem ez a szak

inkább szól a művészetről, mint a műszaki dolgokról, mert grafikát is kellene

tanulnunk, de sajnos ezt nem tanítják\tudják és még digitális technikából kell

vizsgáznunk, ahhelyett, h nem is tanulnánk, mert nem kell, és érintőlegesen vennénk

maximum, aminél sokkal többet tanulunk. De ehellyett valójában a grafika és a web

felé kellene elmennie ennek a tanításnak, mert erről szól ez a szak, nem másról,

nem pedig Műszaki Infot kellene tanítani helyette, meg minden mást ami nem ez a

szakma. A tanárok, a legtöbb tanár csak azt nem mondják el, h mi a lényeg, h mi

az alap, mi az amire épül amiről beszél, a dolgok megértéséhez. Az elejétől nem

magyarázzák el normálisan, csak belekapnak vmibe és kész. Ha az eleje nem érthető,

akkor az egész nem lesz érthető, és fordítva. Tehát ha az eleje nem érthető, és nincs

elmagyarázva érthetően, az baj. Meg az is, h grafika alatt nekünk maximum Kockáné

csak azt magyarázná el, amit ő csinált régen. Holott a számítógépes grafika nem

ezt jelenti manapság. E helyett is sok mindent vehetnénk, (de nem a Dreamviewer

használatát). Ez az iskola igazából a nagyon kockáknak való.

Egyik iskola sem kötelezhet arra, h a gépem a sajátom amit otthon

használok kiszolgáltassam mások számára, és a személyes életemet,rendelkezésre bocsássam, aztán

utána pletykáljanak rólam és kb. asszem mindenkiről jó szokás szerint.

mert valakinek úgy tartja kedve ! Az iskola egy kényszerített gyermekmegörző,

ahhová kötelező bejárni. Ma az iskolába 7:45-re érkeztem, és mostantól vezették

be az új renszert. Erre mi történt ? Léptem befelé, gyorsan be akartam menni, mert

időben érkeztem, és abban a pillanatban rámzárták az ajtót, de az nem volt baj, h

ott voltam időben és Miskolcról járok be, és arról meg nem tehetek, h ilyenkor ér be

a busz, pedig ezzel mindig be szoktam érni, és még csak nem is tartották fel, ahhogy

szokták. Az ajtónál a portás mellett állt egy nő, ahhogyan később ki derült az új

igazgatónő, akiről azt se tudtam ki az, mert még az életbe nem láttam. És ő mondta, h

"Zárja be nyugodtan! Zárja be ! Zárja már be !", de mint mondottam, az sem zavarta, h

ott állok az ajtóban. Aztán bármit mondtam ajtón keresztül hangosan, nem hitte el, és

nem érdekelte. Persze azt a legkönnyebb bevonulni az irodába és úgy tenni, mintha mi

sem történt volna. Az persze cseppett se számít, h ezzel a személyiségi jogaimat

sértette meg, arról nem is beszélve, h pofátlanság, és bunkó parasztság. Még ha az ember

orra előtt zárják be az ajtót, akkor is. Ez megalázó ! Felháborító!

Továbbá az is felháborító, h egy új szakmánál nem tudják, h mit tanítsanak. Még két év után sem.

És ahhellyett, h ez a két év a vizsgára való felkészítésről szólt volna, tanítottak mindenfélét

csak azt nem amit kéne, mert egyik sem konyít az egész szakmához. Az igazgatónak meg a helytteseknek

főleg fogalmuk sincs az egészről, h milyen szakon mit kellene tanítani.

Bezzeg követelni dedós módon, azt tudnak ! Vagy Egyetemistának néznek minket, és olyan zseninek, h

mi mindet azonnal tudunk, és mindent azonnal meg tudunk tanulni.

Itt csak túlzásba követelni tudnak, de normálisan megtanítani vmit azt nagyon kevesen, mondhatnám egyáltalán nem.

A tanárok csak követelnek, de tanítani, azt nem tudnak, és azt gondolják, rólunk, h Egyetemisták vagyunk,

és mint a gépek, mi mindent azonnal meg tudunk jegyezni.

És nem hiszem el, h ebben az elvileg értelmes iskolában, miért ennyire bugyuták, h nem tudja azt se

senki megmondani, h igazából mit kell tudni, és mi milyen tantárgyhoz tartozik, de követelik azt is

amit nem is kell tudni. Még értelmezni sem tudják, ami le van írva, mert ezért sem tudják, h mit kell

tanítani már két éve, ezért minden tanár azt akarja tanítani amit tud. Csakhogy ez a szakma nem erről

szól, és megköveteli a grafikai tudást is pl:UML. Amiről szó nem volt. Bezzeg a digitális technika

nagyon szakmába vág, és feltétlenül szükséges ehhez a szakhoz ! Persze !!!

Meg az a másik, h azt mondjuk a tanárnak, h ezt szeretnénk tudni, és megtanulni, erre a tanár azt

mondja, h "Nincs kedvem megatnítani önöknek!", pedig tudjuk, h hasonló érdeklődésű, de tudja, h ott

van a másik tanár is akit Csatlós Bélának hívnak, csak épp őt mindig kihagyták a képből. Aki fontos lett

volna ehhez a szakmához, és úgy tudum ő is tud valamennyire programozni, tehát vmiben biztos, h ő is

tudott volna segíteni nekünk mégpedig a grafikát megtanítani. Be se kéne járni, mer ha feladnák, úgyis tudjuk, h mi kellesz, meg, h mit kell tanulni, mindenkinek

sokkal egyszerűbb lenne, még a tanároknak is megkönnyebbülés lenne, és nem kellene nekik sem szenvedni, h

hogyan tanítsanak. Csak fel kéne adni mi kell, mi otthon megcsinálnánk, aztán beadnánk. És meglennének

a jegyeink is, és mindenki úgy haladhatna, ahhogy neki tetszik, és ezzel a bejárással már szinte

úgyis csak feltarttanak, mivel alig csinálunk valami lényegeset, amit otthon nem tudnánk megoldani.

És mi az osztállyal úgyis jobban tudjuk, h mit kéne tanítani, meg tudni a szakmához, így otthon

megtanulnánk ami kell, és lehet, h többre is haladnánk mint ezzel a tötyögéssel, és feltartással, és

sokszor már semmi értelme, mert csak játszunk típusú órákkal.

Azok a diákok, akik ide járnak, okosak, de nagyon gyekesek a korukhoz képest, és sokan kimondanak olyan

dolgokat, amellyet ebben a korban nem kéne, és nem lehet megengedni, az illetlen viselkedést a

közönséges beszéddel.Ezek a diákok saját magukat égetik a társadalomban, csak azért, hogy

menőnek tűnjenek az osztálytársaiknál, de ők ezt nem veszik észre, és nem veszik észre magukat.

És a tanárok nem nevelik meg a kicsiket, meg a kis hülyéket, és nem magyaráznak nekik az illemről,

a viselkedésről. Igen csak elmaradott felfogás van egy városi iskolához képest.

A tanárok nem tudják mit tanítsanak, a diákok nem tudják mit tanuljanak.

Az iskola a szakma olyan részét akarja ránkerőltetni feleslegesen, ami nem ennek a szakmának a része,

és nem dolgunk, h tudjuk, mert minket a weblapozás érdekel és nem más.

A tanárok nem tudják, hogy mi a követelmény, mennyit kell tudnia a diáknak, ezért mindent feladnak,

hogy tanuljuk meg amiről még a tanárnak sincsen fogalma. Gonoszsággal nem lehet tanítani !

Egy tanárt a szeretet és segítőkészség kell, hogy motiválja !

Ebben az iskolában a tanárok túl sokat foglalkoznak az egyénekkel, az egyének személyiségével

ahellyet, hogy tanítanának. Kúrva képző és kocka képző.

"Kétféle gonosz létezik. Van a hitvány harcos, aki a puszta öklével küzd a hős ellen, és van

a fő gonosz, a nagyfőnök, aki már az elméjével harcol. Ő jelenti az igazi fenyegetést."

A sebezhetetlen c. film - Gonosz No Comment

Ebben az iskolában sosem tudjuk, hogy mi lesz a következő lépés.

Itt minden bizonytalan. Sosem tájékoztatnak bennünket megfelelően

ill. minden az utolsó percben derül ki.

Az Irinyi tönkre tette az egészségemet ! Az életemet.

És fogdában vagyis fogságban tart.

De rájöttem valamire, arra, hogy az

ez az iskola vicces, csak eddig nem értettem

a poént. Vardevik

2012. nov. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!